Як замінити дисковод на ноутбуці. дисковод для ноутбука.

Причин поломки дисковода може бути дуже багато: проблеми лазерного фотодіода, використання неякісних дисків, потрапляння бруду і навіть банальне старіння дисковода і всіх його частин. Коли це трапиться з вашим CD/DVD приводом, ви повинні знати, як замінити дисковод на ноутбуці. Зробити це самому не важко, і для здійснення цієї операції не потрібно мати спеціальні навички.
Вам знадобиться
  • -новий дисковод;
  • -Зовнішній оптичний дисковод (якщо немає до моделі вашого ноутбука;
  • -драйвер;
  • -крестовая викрутка;
  • -Інструкція користувача для ноутбука.
Інструкція
1
Розберіть свій ноутбук за допомогою звичайної хрестової викрутки. Обережно викручуйте кожен болтик, щоб потім вам не довелося їх купувати. В інструкції користувача подивіться, як точно виглядає дисковод, де він знаходиться і до чого він підключений.
2
Отсоедините дисковод від ноутбука, головне не при цьому ушкодите інші деталі, які розташовані поруч з CD/DVD приводом. Запишіть з CD/DVD приводу всю інформацію: назва, фірму виробника, номер моделі, швидкість читання і запису.
3
Купіть оригінальний привід згідно тієї інформації, яку ви записали з дисковода . Або дізнайтеся у продавця, чи є для вашої моделі ноутбука більш нові та кращі за швидкістю дисководи. За відсутності приводу, ідентичного старому, придбайте зовнішній оптичний дисковод, який просто підключається до USB.
4
Вмонтуйте дисковод, який ви купили, в ноутбук. Головне підключіть його точно так, як було встановлено старий дисковод (щоб не виникло збоїв в самій системі ноутбука). Якщо ви купили зовнішній привід, то зберіть ноутбук без вбудованого дисковода і просто підключіть привід до USB порту. Встановіть драйвер з диска, який додається до вашого нового дисковода, на комп'ютер. Якщо ви все зробите правильно, ваш новий оптичний привід буде працювати справно.
Зверніть увагу
Якщо у вас всього лише засмітився дисковод, і ви самі зібралися його почистити, то необхідно акуратно прочистити головку. Але слід пам'ятати, що на лінзі є спеціальне покриття, яке ви можете випадково стерти. Щоб цього не трапилося, купіть спеціальний диск для чистки лазерної головки.
Корисна порада
Найчастіше ремонт дисковода недоцільний, і вкладені гроші в ремонт при поломці приводу через місяць вам ніхто не поверне. Зазвичай простіше і дешевше провести заміну на новий. В цьому випадку краще купувати оригінальний привід з гарантією.
Як би ви не намагалися продовжити життя своєму ноутбуку, все одно його окремі деталі будуть виходити з ладу. У «зоні ризику» знаходиться DVD- привід , лазерні світлодіоди якого просто вигорають з часом. Також причиною поломки може стати будь-який зовнішній вплив (що потрапила всередину волога, пісок, неакуратне закриття лотка і т.д.). У зв'язку з цим доводиться повністю міняти DVD- привід .
Інструкція
1
У більшості випадків, міняючи DVD- привід самостійно, ви сильно ризикуєте. Справа в тому, що при неправильній установці даного пристрою може виникнути конфлікт з материнською платою комп'ютера, пов'язаний з перериваннями по шині IDE (ATA). Як результат - привід для компакт-дисків просто не визначається ні операційною системою, ні BIOS. Щоб не допустити цього, просто дотримуйтесь деякі правила.
2
Для початку визначте тип DVD- привід а. На сьогоднішній день існують такі інтерфейси як IDE (ATA) і SATA. На жаль, найчастіше проблему виникають саме в першому випадку.
3
Після цього за допомогою викрутки позбудьтеся кріпильних гвинтів, розташованих на кришці для компакт-дисків. Візьміть який-небудь тонкий інструмент (можете скористатися скріпкою або звичайною шпилькою) і з його допомогою відкрийте лоток пристрою. Остаточно позбудьтеся від верхньої кришки і висуньте лоток вперед.
4
Тепер подивіться, в якому режимі варто DVD- привід . У більшості випадків ці пристрої випускають з розрахунком на те, щоб система автоматично визначала необхідні їй параметри. На жаль, на IDE шині майже завжди буде призначений режим «Master», що привід ит до конфлікту переривань при роботі з операційною системою. Так що акуратно зробіть перемичку привід а в положення Cable Select або Slave, залежно від обраної моделі.
5
З цією метою перемкніте 47 і 49 контакти, розміщені в IDE роз'ємі пристрою. Це доведеться зробити вручну, т.к. спеціального штифта для цих цілей не призначене. Візьміть невеликий провід і припаяйте його до контактів. Вам знадобиться всього кілька крапель припою.
6
Після цього зберіть ваш DVD- привід , рухаючись у напрямку. Тобто засуньте лоток, накрийте його кришкою, закрутіть болти.