Як захистити комп'ютер паролем.

Для багатьох комп'ютер давно вже став і улюбленим місцем відпочинку, і головним робочим інструментом. Відповідно, необхідність захистити конфіденційну інформацію стає все гостріше. Один із способів - захист входу в систему паролем.
Інструкція
1
В OS Windows створювати пароль може користувач з правами адміністратора. З меню «Пуск» зайдіть в «Панель управління». Розкрийте піктограму «Облікові записи користувачів» подвійним кліком. У вікні «Облікові записи користувачів» переходите за гіперпосиланням «Зміна облікового запису». Клацніть по запису, для якої будете ставити пароль, і перейдіть за посиланням «Створення пароля».
2
У новому вікні вводите поєднання букв і цифр, які стануть паролем. Повторіть його ще раз. Якщо ви побоюєтеся, що можете забути чарівне слово, повідомте системі слово або фразу-нагадування. Однак майте на увазі, що ця фраза буде видна всім користувачам при завантаженні вікна вітання, коли буде потрібно ввести пароль. Підтвердіть дані, натиснувши ОК. Працювати під вашим обліковим записом зможете тільки ви і ті, кому ви повідомите кодове слово.
3
Деякі версії BIOS (Basic In-Out System) дозволяють ставити пароль на вхід в систему. Увімкніть комп'ютер . Після короткого звукового сигналу POST в нижній частині екрана з'являється повідомлення "Press Delete to enter Setup" - система пропонує натиснути клавішу, щоб зайти в налаштування BIOS. Замість Delete може якась інша клавіша, швидше за все, F2 або F10, залежно від виробника. В меню Setup знайдіть опцію, в якій присутній слів Password («Пароль»).
4
Спочатку встановіть Supervisor Password - пароль, який захищає від втручання настройки BIOS. Якщо є необхідність, змініть стан цієї опції з Disable («Відключений») на Enable («Включено»). Введіть пароль, потім підтвердження.
5
Переходьте до опції Password on boot («Пароль на завантаження»). Встановіть її стан в Enable і введіть необхідні символи. Щоб зберегти зміни, натисніть F10 і Y для подтвержденія.Теперь, щоб увійти в систему, вам потрібно буде ввести цей пароль.
6
Якщо ви його забудете, доведеться скидати настройки BIOS. Вимкніть комп'ютер від електроживлення, зніміть бічну панель. На материнській платі знайдіть круглу батарейку-таблетку - вона живить мікросхему ПЗУ («Постійне запам'ятовуючий пристрій»), в якій якраз зберігаються необхідні настройки. Вийміть батарейку і перемкніте контакти гнізда викруткою на кілька секунд - таким чином ви знеструмити ПЗУ і зітрете інформацію про настройках BIOS.