Як підняти гриф гітари.

Гітара, як і будь-який музичний інструмент, з часом змінює своє звучання і тому вимагає до себе пильної уваги. Один з основних параметрів, які доводиться постійно регулювати - вигин грифа .
Інструкція
1
Перевірте, чи справді необхідно виправляти вигин. Незважаючи на те, що процес регулювання вельми простий, початківець музикант ризикує власним гітарою, проводячи настройку самостійно: надмірний вигин може спровокувати тріщину, яку вже не виправити. «Підняти гриф» в простолюдді означає «наблизити до струн»: необхідність такого підняття визначається складністю гри - музикант самостійно вирішує, чи не важко затискати акорди і не втомлюється чи ліва рука. Говорячи об'єктивно, відстань між сьомим порожком лада і струнами має становити 3-4 міліметра, проте, фактично, набагато важливіше власне відчуття виконавця.
2
Знайдіть на грифі шестикутне отвір і підберіть ключ відповідного діаметру. Виїмка може перебувати на підставі грифа , всередині корпусу або на самому торці інструменту. Якщо регулятор знаходиться всередині, то ослабте кілька струн, щоб не випадково не порвати їх при обертанні. Однак басову (шосту) струну краще не чіпати, щоб при необхідності визначати відносну зміну вигину.
3
Вставте ключ в отвір і обережно повертайте його. Визначте, в який бік змінюється вигин при обертанні за годинниковою стрілкою. Піднімайте гриф до тих пір, поки струни не буде зручно затискати (перевіряти це краще за допомогою прийому барре і акорду H зокрема). Переконайтеся, що відкрита басова струна не деренчить при грі боєм. Якщо деренчання чутно, то неодмінно опустіть гриф - цього бути не повинно.
4
Натягніть струни, якщо спускали їх. Переконайтеся в тому, що гітара налаштована. Цілком очевидно, що при зміні вигину грифа змінюється і натяг струн, однак практично різниця помітна далеко не завжди. Якщо інструмент і доведеться налаштовувати заново, то це буде скоріше «косметична» процедура - основний тон в будь-якому випадку збережеться.
Набудовувати електрогітару повинен вміти кожен гітарист, який хоче домогтися якісного і красивого звуку. Правильна настройка включає в себе не тільки підтягування струн до потрібних нот, а й регулювання висоти струн над грифом, від якої багато в чому залежить, чи буде гітара в цілому відповідати своїй аппликатуре і чи буде вам комфортно грати і притискати струни до грифа.
Інструкція
1
Висоту кожної конкретної струни над поверхнею грифа визначайте індивідуально - для кожного гітариста і для кожної гітари комфортна висота струн може бути різною. Змінюючи висоту струн, стежте за двома основними правилами - розташовуйте струни якомога ближче до грифа, щоб затискати їх мінімальним зусиллям, але при цьому стежите за тим, щоб струни при грі не зачіпали за лади і не деренчали.
2
Підберіть оптимальний баланс висоти, при якому струни не будуть стосуватися ладів, але при цьому ви не будете відчувати труднощі, притискаючи їх до грифа. Найпростіше шукати цей баланс, налаштовуючи правильну висоту бриджу і порожка, які з двох сторін обмежують довжину струни.
3
Попередньо переконайтеся, що гриф вашої гітари не має дефектів і помітною кривизни. Поставте на першому ладу баре, повністю затиснувши всі струни, щоб визначити, наскільки високо стоять струни у порожка.
4
Якщо в руці немає занадто сильного напруги, значить, висота струн у порожка є оптимальною. У рідкісних випадках, коли їх необхідно опустити, можна пропиляти більш глибокі прорізи в поріжку, а якщо струни потрібно підняти, під поріжок можна підкласти спеціальну прокладку з гуми або пружного пластику.
5
Тепер дерните за шосту струну і уважно прислухайтеся до звучання гітари. Якщо брязкіт відсутня, ваша гітара в порядку. Якщо ж у звуці присутні деренчливі ноти, піднімайте висоту струн на бриджі - або піднімайте всі струни одночасно, або окремо.
6
На більшості бриджів висота кожної струни регулюється окремо за допомогою тонкого шестикутника. Повертайте шестигранним ключем гвинти по обидві сторони від потрібної струни, щоб підняти її.
7
Якщо ж на вашій гітарі встановлено фіксований бридж, вам доведеться регулювати всі струни одночасно - спочатку тонкі, а потім басові.