Як налаштувати швейну машинку.

Головне завдання при роботі на швейній машинці - отримати хорошу строчку, у якій малюнок однаковий з обох сторін тканини. Зараз у магазинах представлений величезний асортимент швейних машин від простих до багатофункціональних. Але будь-яка, навіть найдорожча і якісна швейна машинка вимагає додаткового регулювання і налаштування.
Інструкція
1
Налаштуйте натяг ниток. Візьміть шматок тканини, який ви будете зшивати. Підкручувати що знаходиться на передній панелі гвинт, що стискає шайби, щоб відрегулювати натяг верхньої нитки. Зробіть рядок. Висячі петлі свідчать про неправильне натягу. Продовжуйте регулювати натяг верхньої нитки, поки шов не стане рівним і на дотик НЕ будуть помітні вузлики. Якщо вузлики намацуються на нижній стороні тканини, то значить верхня нитка натягнута слабо. А якщо вузлики намацуються на верхній стороні шва, верхня нитка перетягнена.
2
Відрегулюйте нижню нитку, якщо настройка натягу верхньої нитки не приносить позитивний результат. Для цього дістаньте шпуледержатель, відшукайте гвинтик, затискає пластини, через які проходить нитка, і підкрутіть його. Чим менше відстань між пластинами, тим натяг нижньої нитки більше.
3
Налаштуйте тиск лапки за допомогою пружини. При сильному тиску лапки на матеріал, що зшиваються частини зміщуються, хід машини робиться важче, а тканина може навіть рватися. При слабкому тиску матеріал не утримується на столі і шов виходить неправильний. Врахуйте, що чим товще зшивають матеріал, тим сильніше має бути тиск лапки.
4
Зафіксуйте голку в голкотримач міцно в упор великим жолобком вліво. Встановіть оптимальну висоту зубів, якщо в машинці присутній регулятор. Виберіть довжину стібка: для тонкої тканини вона повинна бути 1 - 2 мм, для товстої - не менше 3 мм.
5
Налаштуйте механізм намотування ниток на шпульку. Підкрутіть підтискає нитка пружину таким чином, щоб заправлений шпулькою ковпачок при його піднятті за витягнутий кінець нитки не розкручувався, поки нитка не буде різко потягнути вгору.
6
Перевіряйте після кожної роботи на швейній машинці чистоту човникового механізму, видаляйте пил, шматочки відірваних ниток і тканини. Після закінчення роботи, підкладіть під лапку тканину, а голку і лапку опустіть в крайнє положення.
На виробах досить часто використовують блискавку, яку ще називають потайним замком. Втачіваніе такий блискавки на виробі робить його на вид дуже акуратним, чи не порушує структурний візерунок матеріалу. При використанні потайний блискавки місця з'єднання окремих деталей практично не помітні.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - швейна машинка;
  • - лапка для пришивання блискавки;
  • - швейна голка;
  • - нитки ;
  • - блискавка;
  • - ножиці
Інструкція
1
Потайная блискавка прітачіватся з лицьового боку матеріалу і по лінії середини вироби. Тому на початку роботи перенесіть лінію середини вироби з виворітного боку на лицьову сторону. Для цього з вивороту промітати широкі стібки по типу «вперед голку». На лицьовій стороні ви побачите лінію стібків, за якими далі будете втачівают блискавку.
2
Перш, ніж втачівают потаємну блискавку, перевірте, як вона працює. Бігунок повинен без утруднень переміщатися вниз і вгору на блискавки. Потім ножицями зробіть невеликі надрізи з правого і лівого боку, там, де знаходиться верхній обмежувач бігунка. Надрізи повинні бути зроблені строго на одному рівні. Завдяки цьому після того, як блискавка буде вшита, між нею і верхи вироби не буде утворюватися отвір, тобто блискавка ляже рівно.
3
Приготуйте швейну машинку: заправте нитку і встановіть лапку для ушивання блискавки. Розкрийте блискавку, а її праву тасьму прикладіть лицьовою стороною на лицьову сторону тканини, при цьому зубчики блискавки повинні проходити по промітати раніше лінією стібків, а надсечкі збігатися з верхнім зрізом тканини. Покладіть тканину і блискавку під лапку на швейній машинці і акуратно пришийте. Коли ви прострочите до нижнього бігунка блискавки, трохи поверніться назад, тобто прокрутите махове колесо швейної машинки в напрямку, зворотному основному ходу.
4
Після того, як ви прострочили праву тасьму блискавки до виробу, перевірте, чи не зачепили ви її зубчики. Якщо ви зробили все правильно, то бігунок буде рухатися легко.
5
Аналогічним способом пришивайте ліву тасьму блискавки до виробу, при цьому, не забувши перемістити голку на швейній машинці в протилежну сторону лапки. В інструкції до вашої швейній машинці має бути описано, як це правильно зробити.
6
По закінченню роботи акуратно розгладьте виріб.