Як зробити льох. льох креслення Як порахувати матеріали.

льох називається приміщення для зберігання продуктів, що знаходиться нижче рівня грунту при нормальній глибині грунтових вод. Його будівництво можливе, як під будівлею, так і окремо на території присадибної ділянки.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - лом або кирка для розпушення поверхневого шару; - Щебінь або цегляна крихта, а також бітум;
  • - бетон або цегла;
  • - дві труби діаметром 100 мм для вентиляції.
Інструкція
1
Перш за все, дізнайтеся глибину залягання грунтових вод. Якщо рівень їх більше передбачуваної глибини льоху приблизно на метр - півтора, то можна приступати до роботи.
2
Викопайте котлован під майбутній льох. Розміри котловану необхідно взяти на 0,6 - 0,7 метра більше в кожну сторону, ніж передбачуваний льох.
3
Зробіть підставу для підлоги. Для цього насипте і утрамбуйте шар щебеню товщиною близько 50 мм, просочіть його гарячим бітумом. Зверху насипається матеріал статі, в даному випадку - щебінь, шаром близько 20 см і також утрамбовується. Можливо замість щебеню застосування глини з подальшим засипанням її цегляної крихтою.
4
Зведіть стіни льоху, попередньо підготувавши невеликий фундамент. Товщина цегляної кладки і бетонної стіни повинна бути не менше 25 см, тобто на довжину цегли. Бетон обов'язково проарміруйте.
5
Верхнім перекриттям для льоху в приміщенні є підлога останнього. Тому його необхідно додатково утеплити будь-яким доступним способом. Крім того вам треба зробити люк в льох такої ж товщини, як і підлога.
6
Щоб зробити льох правильно, йому необхідна припливна і витяжна вентиляція. Для цього в різних кутах по одній стіні виведіть назовні і встановіть труби. Витяжна труба повинна бути вище припливної. При неможливості такого пристрою зробіть невеликі виходи назовні в цоколі будівлі, причому перетин витяжного отвору в два рази повинно бути менше припливного.
7
Погріб готовий. Залишилося побілити стіни і ним можна користуватися.