Як зробити паперовий бумеранг.

У гарну погоду, гуляючи з компанією друзів в парку або біля води, здивуєте їх майстерністю запускання бумеранга . А скільки задоволення ви доставите своїй дитині, якщо виготовите діючу модель настільки екзотичного і стародавньої зброї!
Вам знадобиться
 • - щільний папір або картон;
 • - лінійка;
 • - олівець;
 • - ножиці;
 • - клей;
 • - циркуль.
Інструкція
1
За кресленнями і схемами, які даються на цих малюнках, виготовити паперовий бумеранг досить просто, треба тільки дотримуватися розміри і робити роботу не поспішаючи. Збільшіть малюнок до реального розміру і роздрукуйте на принтері або обведіть прямо з екрану на кальку. Перенесіть малюнок на щільний папір або картон. Виріжте деталь або деталі бумеранга .
2
Якщо ви вирізуєте модель з паперу, то для поліпшення аеродинамічних якостей бумеранга зробіть його складається з двох проклеєних шарів. Злегка зігніть деталь по лініях згинів. Спробуйте запустити ваше виріб політати, і спробуйте зловити його двома долонями.
3
Моделі, що складаються з декількох, що накладаються один на одного, лопатей, склеюються внахлест. Прослідкуйте, щоб кожна наступна деталь наклеювалася на попередню з однією і тією ж боку. Якщо лопатей у вашому бумеранг не чотири (найлегший варіант з кутами в 90%), то скрупульозно виміряти кути між ними - вони повинні бути однаковими.
4
Бумеранг, вдало пройшов випробування польотом, розфарбуйте різними яскравими фарбами - це красиво виглядає при обертанні. Якщо використовувати фарби, що містять фосфоресцирующий склад, то запуск такого бумеранга вночі перетвориться на ціле шоу. Уявіть собі кілька мерехтливих обертових предметів в нічному небі - ось і готовий міф про НЛО над вашим містом!
5
Для цієї містифікації можна використовувати і різнокольорові світлодіоди - видовище буде приголомшливе. Пробуйте виготовити різні варіанти представлених тут бумерангів, зрештою, ви відшукаєте модель, яка ляже вам в руку, як влита і буде незмінно повертатися туди ж.
6
Такий ось легкий бумеранг з паперу може послужити вам хорошу службу вдома або в офісі, оскільки володіє своєрідним розслаблюючу дію. Ви прекрасно знімете напругу в плечових та інших м'язах рук, а що коментують вашу забаву колеги розімнуть собі мови. Буде зовсім не дивно, якщо на наступний день ще парочка співробітників офісу зробить собі по бумерангу, щоб позмагатися з вами.
Історія деяких винаходів налічує вже тисячі років, але вони досі не перестають дивувати нас своїми характеристиками. Наприклад, бумеранг - стародавнє бойове і мисливська зброя народів Азії та Австралії.

Зробити бумеранг можна самостійно. Якщо ви володієте столярними навичками, то цілком впораєтеся з поставленим завданням. Для цього вам буде потрібно лист тонкого картону 50х60 сантиметрів, фанера завтовшки 10 міліметрів, столярний інструмент, наждачний папір, грунтовка, фарба.

 1. На картоні креслимо простим олівцем сітку з розміром клітинки 25 на 25 міліметрів.
 2. На розлініяний картоні малюємо контур майбутнього виробу у формі літери «Г». Коротка сторона має в довжину 14 клітинок, довга - 15 клітинок, ширина 2-3 клітини. Контур повинен бути плавним, середня частина і кінці лопатей заокруглені. Вирізаємо макетним ножем отриманий картонний шаблон.
 3. Прикладаємо його до аркуша фанери і обводимо по контуру простим олівцем.
 4. Випилюємо лобзиком заготовку майбутнього бумеранга.
 5. Виготовляємо спеціальний жерстяної контршаблони для профілювання лопатей.
 6. Закріплюємо одну лопать бумеранга в лещатах і за допомогою рубанка формуємо профіль інший лопаті, періодично перевіряючи правильність за допомогою контршаблони. Точно також чинимо і щодо іншої лопаті. Додання заготівлі певного профілю є дуже відповідальним етапом. Якість виконання суттєво впливає на аеродинамічні характеристики бумеранга.
 7. Ретельно обробляємо заготовку спочатку великої, а потім дрібним наждачним папером. Шліфувальну машинку використовувати не рекомендується, оскільки вона може деформувати виточений профіль бумеранга.
 8. Грунтуємо поверхню і офарблюємо яскравою фарбою. Помітна забарвлення необхідна, щоб бумеранг був добре помітний в польоті.

Краще зробити бумеранг в декількох варіантах, а потім за результатами випробувань вибрати найкращий і використовувати в якості зразка. Якщо у вас немає під рукою фанери, не біда. Використовуйте викривлені гілки, коріння або навіть стовбури невеликих дерев, як це роблять австралійські аборигени. Головне, щоб деревина була добре просушена і однорідна.

Надайте заготівлі плоску форму за допомогою електро-рубанка, стрічкової пилки або сокири. Подальший порядок дій такий же, як і для фанерною заготовки. Але робота з природним матеріалом вимагає певних навичок. Через особливості структури при обробці можуть з'явитися сколи та тріщини.