Як зробити цедру лимона. Цедра лимона що це.

Дуже часто в кулінарії, особливо при приготуванні випічки, додають лимонну цедру. Багато сперечаються, що ж це таке насправді, тому, не знаючи точної відповіді, вони купують готову цедру лимона в магазині. Цедра - це тоненька шкірка у цитрусових, очищена від пухкого прилеглого шару. Цедру лимона можна зробити самому.
Вам знадобиться
    • лимони;
    • звичайний папір;
    • гострий ніж;
    • терка.
Інструкція
1
Ретельно промийте лимони, щоб на них не було будь-якої бруду, і ошпарьте їх окропом. Це необхідно для того, щоб цедра легко відділялася від білого шару, розташованого під кіркою. Якщо на лимонах є спеціальні марковані наклейки, то зніміть їх так, щоб не залишалося жодних слідів.
2
Гострим ножем зріжте шкірку лимона. Робити це потрібно акуратно, щоб не захопити підкорковий пухкий шар. Шкірочку найпростіше зрізати у вигляді спиралевидной стрічки.
3
Розкладіть цедру на тарілці тонким шаром і, накривши листами чистого паперу, залиште в сухому місці на кілька днів. Найкраще для сушки підійде провітрюваний підвіконня або балкон. Кожен день цедру необхідно перевертати, щоб сушка відбувалася рівномірно.
4
Коли цедра стане крихкою, значить, вона висохла. Тепер розітріть її до порошкоподібного стану і зсипте вийшов порошок в баночку, в якій ви будете зберігати цедру. Розтирати суху цедру можна руками або ж за допомогою ложки.
5
Можна зробити цедру лимона і трохи іншим способом. Протріть лимон на тертці, отриману терту шкірку залиште на сонці на декілька днів для того, щоб вона як слід висохла. При використанні цього методу цедра виходить менш якісною, так як при натирання разом з цедрою натирається і білий пухкий підкорковий шар, який не повинен бути присутнім в готовому порошку. Крім цього при натирання може потрапляти, сік і м'якоть лимона, в цьому випадку при додаванні в блюдо такий цедри відчуватиметься гіркий смак лимона.
Зверніть увагу
Цедра не має лимонної кислоти, яка міститься в самому лимоні, тому при додаванні її в блюдо додається запах і присмак лимона, але не цей гіркий смак, яким володіє лимон. У разі, якщо при приготуванні страви ви додали трохи більше цедри, ніж належить, не турбуйтесь, вона не зіпсує смак вашого страви.