Як провести успішну презентацію.

Далеко не кожна людина, що володіє феноменальними знаннями, є хорошим співрозмовником. Часом надлишок знань не допомагає, а навіть заважає в спілкуванні. З підготовкою презентації справа йде так само. Підбір цікавих фактів - це тільки початок шляху. Тепер треба зробити так, щоб факти зацікавили аудиторію.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, проектор, програма Power Point
Інструкція
1
Продумайте структуру презентації. Універсальних порад в цьому питанні бути не може. Але в результаті у вас повинно вийти логічне виступ (вступ-основна частина-висновок). У ньому мають чергуватися серйозні і розважальні моменти. Іноді слухачам треба давати відпочити.
2
Зробіть акцент на певних тезах, провідних публіку до основної думки виступу. Адже ваше завдання - переконати аудиторію в чомусь. Тому найважливіші моменти треба повторити кілька разів. Тільки намагайтеся своїми повторами не набридне слухачам. Дійте акуратніше.
3
Продумайте, як зацікавити аудиторію на емоційному рівні. Намагайтеся крім фактів оперувати історіями, пов'язаними з предметом презентації. Досвідчені оратори знають, що після їхнього виступу аудиторія згадує не цифри, а історію, ці цифри яка ілюструє.
4
Приділяйте слайдам рівно стільки уваги, скільки потрібно. Людина 80% інформації отримує за допомогою зору. Тому бажано, щоб слайди були красивими і яскравими. Але вони не повинні затьмарювати оратора. Це потужна, але все-таки допоміжна частина презентації. Не читайте інформацію по слайдах. Вони просто повинні ілюструвати підготовлений вами текст.
5
Відрепетируйте презентацію . Засічіть час. Оптимальна тривалість виступу - 20 хвилин. За цей час можна розповісти все найнеобхідніше і не встигнути набриднути своєму слухачеві.
6
Відштовхуйтеся від аудиторії. Не забувайте, ваша презентація повинна бути орієнтована на конкретних слухачів. З учителями потрібно говорити на одній мові, з бізнесменами - на іншому, з продавцями - на третьому. Якщо ви не знаєте, перед ким вам належить виступати, задайте кілька запитань на початку презентації («Ким ви працюєте?», «Хто ви за освітою?» І т.д.) Це дасть вам можливість зорієнтуватися, а аудиторія «прокинеться».
7
Зберігайте динаміку доповіді. Відповіді на запитання слухачів повинні бути короткими. Краще, якщо ви відповісте на них після презентації.
8
Перевірте перед виступом всю необхідну вам техніку. В іншому випадку можуть виникнути непотрібні паузи.
Зверніть увагу
Щоб не виникало прихильності до тексту, що не прописуйте ваш виступ повністю. Як правило, оратори, які читають з аркуша, не дуже цікаві.
Корисна порада
Кожен слайд має бути присвячений одному тезису. Бажане число слайдів у презентації - 10.