Як побудувати ферму своїми руками.

Прийнято вважати, що в сучасній Росії сільське господарство - справа збиткова. Але не кролівництво. Розведення кролів - заняття економічно вигідне. Догляд за тваринами нескладний, він не вимагає багато часу, немає труднощів із забезпеченням звірків кормами, зате в результаті на столі цілий рік дієтичне смачне м'ясо круглий рік. А для всього цього треба просто побудувати міні- ферму і розвести кроликів.
Інструкція
1
Міні-ферма для кроликів складається з чотирьох осередків у 2-х ярусах по 2-е попарно, чотирьох сінних ясел, 2-х гравітаційних комбікормушек, 2-х водопоілок, 2-х навісних маточників (з гнездовьями), системи видалення гною і системи вентиляції.
2
Щоб зробити каркас (основу для міні-ферми), використовуйте бруски перетином 45 * 90 мм або 45 * 40 мм з дерева хвойних порід. Після того як каркас зберете, ретельно пофарбуйте його нітроемаллю (білої). Інші деталі зробіть легкознімними, щоб в процесі використання ви їх могли легко замінити.
3
Деталі для сінних ясел зробіть з водостійкої фанери, товщиною 7-8 мм. Деталі з фанери за допомогою цвяхів або шурупів прикріпіть на рамку з брусків, перетин яких 40 * 45 мм. Сінешні ясла будуть служити відразу дверкою в клітинку. Ясла з внутрішньої сторони обейте оцинкованої сіткою, у якої осередок 25 * 50 мм. Коли виконаєте всю збірку пофарбуйте білою нітроемаллю зовнішню частину.
4
З цієї ж технології зробіть комбікормушку. Для рамки використовуйте бруски 40х45 мм, але всі дерев'яні деталі треба оббити жерстю, інакше кролики їх можуть сгризть. Деталі з фанери прикріпіть на рейку 20 * 20 мм. Пофарбуйте комбікормушку зовні.
5
На брусок 20 * 20 мм зберіть деталі для водопоілкі, але попередньо у деталей всі внутрішні сторони проклейте або за допомогою степлера прикріпіть фольгоізол, товщина якого 4 мм. Аналогічно побудуйте маточник та пологове відділення. Обидва ці приміщення ретельно прокрасьте зовні і зсередини білою нітроемаллю.
6
Для збору гною зробіть конуси з рейок 20 * 20 мм. Зберіть їх допомогою заклепок, внутрішню частину прокрасьте сланцевої автомобільної мастикою.
7
Пол спорудити з рейок і обейте шинкою, зробленої з оцинкованої бляхи. Він повинен легко зніматися. Встановіть ферму на цегельні стовпчики, строго горизонтально. Кілька таких міні-ферм, розставлених під одним дахом, носять назву "шед". Компонувати їх можна на свій розсуд. Лицьову сторону ферми зробіть обов'язково спрямованої на південь. Дах можна покрити будь-яким матеріалом, також можна зробити лотки для стоку дощової веди. Всі електромонтажні роботи виконайте з дотриманням всіх правил і норм. Для підтримки потрібної температури води в водопоілке (+25 С) необхідний терморегулятор. Одного терморегулятора достатньо на 30-40 міні-ферм.