Як зробити лісу. Як зробити будівельні ліси своїми руками.

Встановлювати будівельні ліси необхідно при будівництві будь-якого будинку. Якщо ви вже в'їхали в будинок, а оздоблення фасаду ще не закінчена, то не варто залишати лісу, щоб вони не псували зовнішній вигляд будинок довгі роки. Щоб закінчити обробку будинку, ви можете спорудити лісу-підмостки, з яких ви зможете робити необхідну роботу на будь-якій висоті.
Інструкція
1
Для виготовлення лісів-риштовання потрібно не так вже й багато матеріалів. Вони не з'єднані з будовою. Встановити і розібрати його можна за дуже короткий час. По закінченні роботи їх можна розібрати і зберігати до чергової переробки.
2
Головний елемент риштовання - конверти, які становлять трикутні опорні майданчики. Для початку з дошки-пятидесятки внакладку потрібно збити г-подібні кронштейни їх з боків потрібно обшити більш тонкими обрізними дошками (наприклад з перетином 25 * 100мм). Розмір однієї полиці-кронштейна повинен бути приблизно 400 мм. Якщо зробите менше, може не вистачити місця для настилу, а якщо більше, то ви ризикуєте відривом конвертів від опорної стіни, що дуже небезпечно для працюючого на лісах.
3
Для створення настилів знадобляться 2 підпірки з дощок-п'ятдесятку (50 * 150мм). Нижні кінці у них загострюють і упирають в грунт.
4
На тому рівні, де встановлюються настили, кронштейни кріплять вертикальними плечима до стіни будинку цвяхами. Чи не забивайте їх до кінця, щоб легше було витягти при демонтажі конструкції.
5
Є простіший спосіб. Візьміть 2 стійки з товстої дошки, один кінець яких вкопати в грунт, а другий прикріпити до стіни цвяхами. Тепер наверх по черзі піднімайте дошки з настилу і прибивайте до дощок, які прибиті до стійок поперек. З дошки 40х100 можна спорудити міцний щит поміст довжиною в 3 метри. Погодьтеся, що на довгому помості набагато зручніше працювати, ніж з драбини.
Зверніть увагу
Відмінність лісів-поміст від звичайних лісів в тому, що у них немає поручнів. Усі вузли потрібно збирати дуже міцно, перевіряючи їх окремо.
При зведенні та ремонті будівель будівельні організації використовують, як правило, ліси з металу. Вони легко і швидко монтуються, надійні в експлуатації, можуть використовуватися необмежену кількість разів. Однак в приватному секторі при будівництві та ремонті невисоких будівель досить часто застосовують дерев'яні будівельні ліси. Це виявляється дешевше, ніж купувати або брати в оренду металеві.
Вам знадобиться
  • - дошка завтовшки не менше 50 мм;
  • - або брус розмірами 80х80 мм і більше;
  • - або колоди діаметром 80-150 мм;
  • - обрізна або необрізна дошка товщиною 25-30 мм;
  • - теслярський інструмент;
  • - цвяхи.
Інструкція
1
Відріжте необхідну кількість стійок для лісів. Їх число визначається з умови, що стійки ставляться попарно через кожні 1-1,5 м. Довжина стійок повинна дорівнювати максимальній висоті лісів. При необхідності їх можна нарощувати, прибиваючи дошки або брус один до одного внахлест з перекриттям не менше 300-400 мм і з обов'язковим загином цвяхів з іншого боку.
2
Покладіть стійки по дві на землю на відстані 600 мм один одного і прибийте до них по дві перемички - одна в самому низу, інша на відстані від краю, рівному висоті настилу першого рівня (вона служитиме опорою для першого настилу) . Перемички повинні бути виготовлені з дошки 40-50 мм завтовшки і прибиватися не менше ніж чотирма цвяхами з обов'язковим загином цвяхів з іншого боку. Між перемичками прибийте до стійок дошку по діагоналі (розкіс) - для додання конструкції жорсткості.
3
Встановіть парні стійки до стіни на відстані один від одного 1-1,5 м і з'єднайте їх між собою дошками, прибиваючи їх з обох сторін лісів перехресно один одному. Досягніть того, щоб конструкція мала достатню міцність і жорсткість.
4
Прикріпіть крайні парні стійки до стіни будівлі. Якщо стіни дерев'яні, стійки можна просто прибити до них дошками. Якщо будова кам'яне, потрібно закріпити в нього анкери, і прикріпити лісу до них. Якщо кріплення до стіни з якої-небудь причини неможливо, зміцните лісу за допомогою розпірок, упертих одним кінцем в землю, а іншим - в стійки. Щоб ліси стояли міцно, потрібно закріпити кінці розпірок, прибивши один з них до лісів, а другий до стовпа, забитому в землю.
5
Застелите настил лісів обрізними або необрізними дошками. Прибийте їх до перемичках. У міру просування вгору або вниз (якщо роботи ведуться зверху вниз) прибивайте до стійок в потрібному місці наступний ряд перемичок і Застеляйте їх дошками.
Зверніть увагу
В цілях безпеки не рекомендується виготовляти ліси з дерева вище 7-и метрів.
Корисна порада
Якщо планується піддавати лісу великих навантажень, бажано перемички, що тримають настил, врізати в стійки на глибину 10-15 мм.