Як змінити пароль в Linux.

Операційна система Linux і її різні версії відомі своєю підвищеною безпекою, невразливістю до вірусів і зовнішнім атакам. Всі важливі дії в цій системі виробляються від імені головного користувача - root, на права якого завжди встановлюється пароль .
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Якщо ваш пароль перестав бути секретним або ви відчуваєте ознаки порушення системної безпеки, змініть пароль root в операційній системі Linux. Запустіть консоль операційної системи. Натисніть на клавіатурі клавіші Ctrl + Alt + F [номер консолі]. Якщо у вас дружня графічна оболонка, запустити командний рядок можна і з основного меню.
2
Введіть команду passwd [ім'я користувача]. В даному випадку команда буде виглядати passwd root. Натисніть введення. Командний рядок автоматично виведе наступну сходинку Changing password for root, а потім попросить ввести поточний пароль написом (current) UNIX password. Введіть свій старий пароль . Не дивуйтеся, не побачивши символів, що вводять - командний рядок приймає ваші дії, але не відображає символи пароля. Натисніть введення.
3
Автоматично з'явиться рядок Enter new UNIX password :, що дослівно означає «Введіть новий Юнекс пароль ». Зробіть це і натисніть на введення. Командний рядок знову не відобразить ваші символи. Не варто задавати занадто легкий пароль , особливо для користувача root. Намагайтеся використовувати складні символи, при цьому використовувати як нижній, так і верхній регістр для більш надійної комбінації.
4
У висновку процедури з'явиться рядок Retype new UNIX password - «Введіть заново новий Юнекс Пароль». Після того як ви наберете ще раз новий пароль і натиснете введення, на екрані з'явиться повідомлення passwd: password updated successfully. Тепер ви можете закрити консоль.
5
Вибираючи новий пароль , не ставте легко розгадувати комбінацію. Не використовуйте номер Icq, назва поштової скриньки або дату народження. Це загальнодоступні дані, які може дізнатися будь-яка людина, а особливо ті люди, які про вас знають деяку інформацію.