Як очистити іржу. відчищає Чи з гравюри плями іржі.

Корозія металу - природний процес, що виникає в результаті впливу на металеву поверхню таких елементів навколишнього середовища, як кисень і вода. Зруйнований іржею метал втрачає свою міцність і довговічність і виглядає просто неестетично. А чи знаєте ви, що металеву поверхню можна повністю очистити від потворного рудого нальоту, мало того корозію можна зупинити і повернути процес назад.
Інструкція
1
Існує два способи видалення іржі: хімічний та механічний. При механічному способі знадобиться наждачний папір, або металева щітка, все залежить від конкретного випадку. Звичайно, слід пам'ятати, що будь-який абразивний матеріал залишить на поверхні металу подряпини і борозни, тому механічний спосіб не завжди доцільний. До того ж на великих площах механічна обробка займає значну кількість часу. Процедуру можна прискорити, скориставшись електроінструментом: дриль зі спеціальною насадкою або шліфувальної машинкою.
2
Хімічний спосіб передбачає обробку поверхні спеціальними засобами, ефективно удаляющими сліди корозії. У продажу є речовина носить назву «очищувач іржі». Форма випуску - рідина, паста або гель. Перед нанесенням кошти на поверхню необхідно за допомогою щітки видалити пухкі шари іржі. Потім, якщо предмет має невеликі розміри, можливо, його повне занурення в розчин, в іншому випадку буде потрібно нанесення рідини або пасти на оброблювану поверхню металу. У кожному разі ознайомтеся з інструкцією, що додається до складу
3
Ще один метод боротьби з корозією - перетворення іржі. В результаті оксиди заліза перетворюються в стійкі фосфати. Усі наявні у продажу перетворювачі іржі виготовлені на основі ортофосфорної кислоти. Після нанесення таких засобів на уражену іржею металеву поверхню, відбувається хімічна реакція, по завершенні якої оброблювані ділянки змінять свій колір на синювато-фіолетовий. По закінченні процесу ділянки, на які було нанесено засіб, необхідно промити водою, обов'язково ретельно витерти і обробити грунтом. Іноді перед нанесенням грунту промивання водою не потрібно, читайте інструкцію застосовну до вашого складу.
Корисна порада
Кілька додаткових рекомендацій. Існують і «народні» кошти для боротьби з корозією. Якщо дозволяють розміри, вражений іржею метал можна помістити в розчин оцту, після розчинення іржі предмет вимагається промити і насухо витерти. Цікавий спосіб обробки поверхні риб'ячим жиром. Такий метод дозволить не тільки впорається з бурим нальотом, а й проникаючи вглиб іржі створює на поверхні металу своєрідну плівку, що запобігає руйнування металу в подальшому.