Як зняти задні пружини ваз. Як зняти задні амортизатори калина.

Пружини задньої підвіски необхідно міняти при їх просіданні або яких-небудь пошкодженнях. Незалежно від того, на якій пружині виявлені пошкодження, обов'язково міняйте обидві пружини одночасно і встановлюйте однакові пружини. Також зняття пружин необхідно при заміні амортизатора або буфера ходу стиснення.
Вам знадобиться
  • - оглядова яма або естакада;
  • - підйомник або домкрат;
  • - набір накидних і ріжкових ключів і торцевих головок.
Інструкція
1
Для зняття задніх пружин на класичних моделях ВАЗ перед початком робіт встановіть автомобіль на оглядову яму або естакаду з хорошим освітленням. Застопоріть автомобіль ручним гальмом і підкладками під колеса. Запалювання має бути вимкнене.
2
Ключем на 10 відверніть гайку кріплення тяги регулятора тиску до заднього моста. При цьому болт підтримуйте підходящим ключем. Від'єднайте нижній кінець тяги регулятора тиску. Тим же ключем відкрутіть кріплення трійника гальмівних трубок. Якщо автомобіль має великий пробіг, це з'єднання змастіть проникаючої мастилом. Зніміть трійник.
3
Отсоедините задній амортизатор від кронштейна кріплення. Вивісите заднє колесо. Зніміть задню пружину разом з її пластмасовою прокладкою. З опорної чашки зніміть верхню гумову прокладку пружини. Все прокладки огляньте і при наявності пошкоджень замініть на нові.
4
Для зняття пружин на передньопривідних автомобілях ВАЗ також встановіть автомобіль на оглядову яму і зафіксуйте його. Зніміть спинку заднього сидіння і відведіть в сторону оббивку ніші заднього колеса. Ключем на 17 відверніть гайку, розташовану зверху ніші. При цьому шток амортизатора утримуйте ключем на 6.
5
Зніміть гайку, опорну і пружинну шайби і верхню подушку. За допомогою двох ключів на 19 відверніть гайку кріплення амортизатора до балки. Вийміть болт амортизатора, при необхідності застосовуючи вибивач.
6
Вийміть амортизатор з пружиною. Зніміть з амортизатора пружину, нижню подушку і буфер стиснення. Часто прокладка пружини "прилипає" до кузова. При наявності на ній деформацій і розривів, замініть на нову.
7
Для зняття пружини на "Калині" і "Пріорі" вивісите його задню частину. Зніміть задні колеса. Опустіть задню частину до моменту початку стиску пружин. Зніміть або нахиліть спинки задніх сидінь. Застопоривши штоки задніх амортизаторів, відкрутіть дві гайки їх кріплення до кузова.
8
Зніміть пружинні шайби, верхні шайби подушок і верхні гумові подушки. Знову вивісите задню частину, щоб пружини розтиснулися. Від'єднайте амортизатор від важелів підвіски і зніміть амортизатор в зборі. Зніміть з амортизатора пружину, прокладку, втулку, шайбу, нижню подушку, кожух і буфер стиснення.
Сильні удари кузова про балки моста при русі навантаженого автомобіля, утруднене управління рухом говорять про зовнішніх проявах зносу або поломки пружини задньої підвіски. Щоб поліпшити подальший хід автомобіля, їх необхідно замінити, а як це зробити?
Вам знадобиться
  • - монтажна лопатка
  • - два ключа «на 19»
Інструкція
1
Необхідно знати, що всі пружини залежно від довжини і від навантаження 3425 Н (350 кгс) поділяються на два класи: класу «А», довжина яких становить понад 278 мм і класу «В», довжина яких менше або дорівнює 278 мм. При цьому, пружини класу «В» на зовнішній стороні витків закрашуються чорною фарбою, а класу «А" не зафарбовуються зовсім.
2
Якщо ви автомобіль загнали на оглядову яму, то під балку заднього моста необхідно встановити опору і опустити на неї машину, попередньо злегка навантаживши підвіску. А якщо ні, то підніміть автомобіль домкратом, також злегка навантаживши підвіску, і від'єднайте нижній шарнір амортизатора, який знаходиться на задньому мосту.
3
Потім підніміть машину, тим самим розвантажуючи пружину (коли побачите натяг гальмівного шланга, то підйом слід припинити), і обіпріть монтажну лопатку на саму опору пружини задньої підвіски і виведіть нижній виток з цієї опори. Але не забувайте про те, що ви його повинні вивести вперед по ходу вашого автомобіля.
4
Дуже обережно і акуратно зніміть пружину з задньої підвіски автомобіля. З опори на балці заднього моста необхідно зняти нижню прокладку, а з опори на кузові - верхню прокладку. Потім слід закріпити на нову пружину нові прокладки так, щоб гвинтові поверхні даних елементів збігалися з витками пружини. Пам'ятайте, що при установці пружини потрібно забезпечити збіг початку гвинтової поверхні прокладок з торцем витка пружини.
5
Далі слід встановити пружину в зворотному порядку зняттю. Потім потрібно повернути пружину так, щоб забезпечити рівне потрапляння гвинтових поверхонь нижньої прокладки і опорної чашки на картері заднього моста і встановити на місце всі зняті деталі. Не забувайте, що на автомобіль слід встановлювати праворуч і ліворуч пружини заднього моста з однієї групи і з одного класу з пружинами переднього моста. Але є й винятки: коли в передній підвісці встановлені пружини класу А, то допускається установка в задню підвіску пружин класу В.