Як очистити фарбу.

Люди, що проживають в «хрущовках» і «сталінках», в будинках, вік яких обчислюється десятками років рано чи пізно зіткнуться з необхідністю проведення ремонту. Коли справа доходить до фарбування дверей і віконних рам перед нами постає завдання: «Як видалити стару фарбу». Двері та вікна перефарбовувалися багато раз і розгубили свою колишню привабливість. Ось і прийшов час позбутися потворних і нерівних шарів старої пожовклим фарби і привести поверхні в порядок. Існує два основних способи видалення фарби хімічний і термічний. Кожен з цих способів використовується залежно від площі, форми і розташуванні оброблюваної поверхні.
Інструкція
1
Хімічний спосіб. Цей спосіб придатний для обробки поверхонь що мають великі розміри і використовується, коли важлива швидкість. Вам знадобляться змивки для фарби. Цих смивок у продажу величезна кількість і ви неодмінно підберете собі що-небудь підходяще. Обов'язково враховуйте розташування оброблюваної поверхні. Якщо поверхня вертикальна не варто купувати рідкі змивки, зверніть увагу на кошти у вигляді пасти і гелю. Такі змивки НЕ стекут з поверхні, забезпечивши оптимальний результат. Будьте уважні в процесі роботи з хімічними складами. Не нехтуйте вимогам безпеки. Ці рідини досить отруйні, тому користуйтеся засобами захисту: гумові рукавички, захисні окуляри, респіратори. Взагалі хімією переважно користуватися на відкритому повітрі, або в дуже добре провітрюваному приміщенні.
2
Термічний спосіб - більш щадний як для вас, так і для оброблюваної поверхні. Він більш якісний, дешевий, але більш трудомісткий. Для такого способу вам знадобиться будівельний фен, або як його ще називають «термопістолет». Купити його можна в магазині, що торгує електроприладами. При роботі з термопистолетом є свої тонкощі, які ви освоїте самостійно в процесі роботи. Але дещо порадити буде не зайвим. Фарба починає плавитися при температурі близько 100 градусів. Чи не перегрівайте поверхню сильно. Інакше фарба почне кипіти і прилипне ще сильней. Для видалення розм'якшеної фарби скористайтеся шпателем, а у важких місцях стамескою або ножем. Користуйтеся інструментом з ручками, виконаними з термостійкого матеріалу. Гаряча фарба, яка потрапляє на відкриті ділянки шкіри, може викликати опіки, тому користуйтеся рукавичками. Чи не працюйте підлягає в закритому просторі, гаряча фарба виділяє шкідливі речовини, частіше провітрюйте приміщення.
3
Після хімічного і термічного видалення на поверхні все одно залишаться області, що вимагають додаткової обробки. Тут на допомогу прийде наждачний папір. Спочатку скористайтеся більш грубою шкуркою, поступово міняючи її на більш дрібну. Щоб прискорити процес, можна застосувати шліфувальну машинку.
Корисна порада
Замість будівельного фена ви можете скористатися альтернативними пристосуваннями. Наприклад, старим праскою або паяльною лампою. Последнею застосовуйте тільки на вулиці і подалі від горючих, і тим більше вибухонебезпечних речовин.