Як відрізнити ялину від ялиці.

І ялиця, і ялина - хвойні дерева. Але чим вони відрізняються один від одного, відповісти мало хто зважиться. Ялина легко сплутати з ялицею, якщо дивитися здалеку, адже на вигляд вони дуже схожі. Але якщо придивитися, відмінності помітити неважко.
Інструкція
1
ІголкіПіхта само по собі м'яке дерево. Голки ялиці нагадують, скоріше, плоскі вузькі листочки, ніж голки, чого н ялина зя сказати про їли. У ялинової хвоинки є вістрі, у пихтовой же на місці вістря розташована виїмка. Тому голочки у ялиці не колючий, а м'які і пушістие.На нижній стороні ялицевих хвоїнок можна побачити дві білуваті смужки, що створюють ефект переливання. На них розташовуються численні продихи. Хвоинки ялиці розташовуються на гілках поодинці і живуть довше ялинових - до 10-12 років.
2
ШішкіШішкі їли висять, а у ялиці спрямовані вгору. Вони розташовуються на гілках дерева сторчма, нагадуючи свічки. Коли шишка дозріває, вона розсипається на частини, і лусочки з насінням обпадають на землю. На дереві залишається тонкий гострий стрижень, що стирчить вгору. У ялини же дозріла шишка просто розкриває лусочки.
3
Коракора у ялиці абсолютно гладка. На ній немає ніяких тріщин. Сам стовбур дуже стрункий і абсолютно прямий. У ялини же ствол шорсткий. Колір пихтовой кори світло-сіруватий. Кора у дерева дуже тонка, начинена смолою, а гілки, здатні пустити коріння, розташовані низько. По гладкому пеп ялина но-сірому стовбуру ялицю відрізняють від ялини.
4
Насіння насіння ялиці є крильця, які за зовнішнім виглядом практично такі ж, як у ялини. Але й тут є відмінності: насіння ялиці зростається з крилом, щільно з'єднуючись з ним. У ялини же крильця легко відділяються від насіння і розсипаються.
Корисна порада
Якщо розкусити голочку ялиці, вона виявиться кисліше ялинової хвоинки. На відміну від інших хвойних дерев, ялиця здатна розмножуватися відводками.