Як встановити насос на опалення. установка насоса для опалення Грюндік.

Індивідуальне опалення в квартирі, в виробничому приміщенні, в офісі або будинку, набагато економічніше централізованого. Це залежить насамперед від відстані, яку проходить теплоносій від котла до радіаторів опалення. Існують два основні способи використання такої системи: з природною циркуляцією і примусовою. В останньому випадку головним у ній є циркуляційний насос, який прокачує теплоносій по магістралі.
Вам знадобиться
  • - герметик;
  • - гумові або силіконові прокладки;
  • - набір ключів від «на 22» до «на 36».
Інструкція
1
Підберіть насос для опалення приміщення, враховуючи його тепловтрати. В розрахунок слід включити теплові втрати зовнішніх стін, тепловий режим, тобто яка температура буде середньою в будівлі, площа приміщення та інші параметри. Згідно теорії, «тепловий потік залежить від втрат тепла на зовнішніх огорожах, які прямо пропорційні різниці між температурою зовнішнього повітря Т1 і температурою Т всередині приміщення, площі S обігріває приміщення, коефіцієнта тепловтрат (Вт/м? К)». Даний розрахунок можна представити таким чином: - при радіаторної системі опалення, якщо площа (S) приміщення дорівнює 80-120 м ?, то насос повинен видавати теплоносія 0,4 м? на годину, при 120-160 м? - 0,5 м?; - При системі «тепла підлога», якщо S = 80-120 м? - 1,5 м ?, при 120-160 м? - 2,0 м?.
2
Встановіть насос у системі опалення з радіаторами на зворотній лінії поблизу котла, де найнижча температура. У квартирах і будинках площею до 200 м? це досить умовно, так як теплоносій відрізняється від подачі на зворотній трубі на 1-2 градуси. Тому в системах опалення невеликих контурів не має значення, де встановлювати насос. Монтаж циркуляційного насоса на опалення проводиться в момент установки системи опалення, якщо вона діюча, то слід перед цим злити теплоносій. Можна цього не робити, якщо на вхідному й вихідному трубопроводі встановлені крани, що перекривають до нього доступ. Тоді слід закрити їх і почати установку.
3
Встановіть його у напрямку, вказаному стрілкою на корпусі. Вона означає рух теплоносія. Перед входом в насос слід поставити фільтр очищення. Кожне різьбове з'єднання захистіть герметиком і прокладкою між сполучаються деталями. Насос повинен бути встановлений строго горизонтально, інакше можна пошкодити ротор, до того ж буде чути його постійний «гуркіт». Після установки і заповнення його теплоносієм, відкрийте центральний гвинт, розташований на верхній кришці. З отвору виступить трохи рідини. Тим самим буде видалено зайве повітря з насоса. Підключати його можна в мережу 220В або за допомогою звичайної електричної вилки, або через електричний автомат.
4
Встановіть в системі «тепла підлога» насос на лінії подачі. Це запобіжить всяку ймовірність розриву потоку і попадання в систему повітря. Освіта повітряних пробок - найбільша неприємність в теплих підлогах.
Зверніть увагу
Не слід включати насос до того моменту, коли система заповнена і з неї вилучено повітря. Робота «всуху» навіть короткий час може зруйнувати насос.Насос встановлюйте так, щоб вода не потрапила в коробку клем через отвір для введення кабелю. У «закритих системах» насос розмістіть на зворотному трубопроводі.
Корисна порада
Насос слід встановлювати ближче до розширювального баку. Циркуляційний насос, який оснащений термостатом, не варто встановлювати близько до водонагрівачів, тепло яких може впливати на термостат.