Як розпиляти магніт. Як розпиляти неодимовий магніт.

Зараз можна замовити або купити магніти будь-якого розміру з потрібного матеріалу. Підібрати потрібний за розміром, виготовлений у фабричних умовах магніт - найкращий варіант. Однак якщо такої можливості немає, можна спробувати розпиляти звичайний ферит.
Вам знадобиться
  • - Лещата;
  • - гострий ріжучий інструмент для твердих поверхонь (наприклад, алмазна нитка або відрізний диск з алмазним напиленням для електроінструменту);
  • - вода для охолодження.
Інструкція
1
Не кожен магніт можна розпиляти. Так, наприклад, порошкові магніти при механічній обробці розсипаються. А ось ферити (якщо їх не перегріти при розпилюванні) не втрачають своїх властивостей і цілком технологічні. Проте потрібно перевірити твердість навіть невеликого магніту. Спробуйте зробити невеликий надпил перед початком робіт.
2
Оберіть інструмент для обробки. Найкраще для такої мети підійде «болгарка» (електрична углошлифовальная машинка). Вибираючи для неї ріжучу частину, зупиніть свій вибір на алмазному диску по каменю. Якщо ж у вас є тільки ножівка по металу, візьміть для неї полотно з алмазним напиленням, алмазну нитку. Звичайне полотно по металу ні в якому разі не використовуйте. Не варто також намагатися розпилювати великі магніти ручним інструментом - це дуже трудомісткий процес.
3
Прокреслите простим олівцем лінію розпилу. Також бажано намітити цю лінію гострим предметом (наприклад, цвяхом). Надійно зафіксуйте магніт в лещатах.
4
У будь-яких ферромагнетиков є так звана точка (або температура) Кюрі. Перегрітий магніт втрачає свої властивості. Тому незалежно від того, який спосіб обробки ви вибрали, подбайте про охолодження поверхні магніту в процесі обробки. Для цього запасіться достатньою кількістю води.
5
Тепер можна приступати до розпилювання магніту. Під час проведення роботи, стежте за тим, щоб розпил був рівномірним з усіх боків. Це дозволить отримати акуратний зріз, а також зменшить проблеми з перегрівом певних ділянок.
Зверніть увагу
У процесі розпилювання магніту утворюється їдка абразивний пил, який осідає на навколишніх предметах (особливо металевих), проникає в дихальні шляхи. Обов'язково використовуйте захисну пов'язку, а краще - респіратор.
Корисна порада
Якщо магніт не надто великий, його можна розколоти, намітивши лінію цвяхом і скориставшись долотом.
Магніт - дуже небезпечний предмет. Контакт з магнітом може назавжди зіпсувати запис на магнітній касеті, стрічці або комп'ютерної дискеті, привести в непридатність телевізійний кінескоп або зіпсувати кредитну карту. Металевий предмет, будь то просто шматок металу, викрутка або будь-який інший робочий інструмент, може бути намагнічений. Він може знаходитися всередині пластмасового вироби або може бути прогумованому. Тому краще заздалегідь знати, намагнічений предмет чи ні.
Вам знадобиться
  • Залізна НЕ намагнічена шпилька
  • Інший магніт
  • запальничка або газовий пальник
  • Осколки керамічної плитки
Інструкція
1
Перевірте, із заліза чи виготовлена шпилька. Піднесіть до неї предмет, про який ви точно знаєте, що він є магнітом. Якщо шпилька притягнеться до магніту - вона зроблена з заліза. При цьому шпилька намагнітиться, і для подальшої операції її доведеться розмагнітити.
2
Прогрійте шпильку в полум'я запальнички або газового пальника до червоного розжарювання. Остудіть її на повітрі або під струменем води.
3
Покладіть шпильку на стіл. Піднесіть до неї досліджуваний предмет. Якщо шпилька буде притягатися до предмета або розвертатися слідом за його переміщенням - значить, предмет є магнітом.
Зверніть увагу
При прожаренні шпильку необхідно утримувати двома осколками керамічної пліткі.Стол, на який ви покладете шпильку, не повинен бути металевим. На ньому не повинно бути металевих предметів або великих шматків металу, оскільки намагнічування може бути наведеним.
Корисна порада
Можна визначити магніт і за допомогою металевих тирси. Зверху на досліджуваний предмет покладіть аркуш паперу. На нього насипте невелику кількість тирси. Тирса потрібно сипати по можливості рівномірно. Шар не повинен бути занадто товстим. Якщо предмет намагнічений, то тирса утворюють на поверхні листа малюнок магнітно-силових ліній. Злипаючись один з одним, вони формують голчасті структури, що нагадують ялинові гілки або «їжачків». Якщо аркуш паперу поворушити, тирса намагаються зберегти своє колишнє місце розташування щодо досліджуваного предмета, тобто починають переміщатися.