Як зробити zip архів. Як зробити захисний zip файл.

Архіватори - це програми, що оптимізують роботу з файлами в цілях їх відправлення поштою, зменшення їх розміру або просто зберігання. WinRar є найбільш зручною програмою-архіватором, що і підтверджується широким попитом на неї серед користувачів персональних комп'ютерів.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма WinRar або інший архіватор.
Інструкція
1
Скачайте програму WinRar на комп'ютер з офіційного сайту розробника. Виконайте інсталяцію згідно вказівок майстра установки.
2
Виберіть файли, які будуть входити в архів. Це робиться шляхом одночасного натискання на них лівою кнопкою миші і клавіші Ctrl. Натисніть на обраних файлах правою кнопкою миші, виберіть пункт «Додати файли в архів». У вас з'явиться вікно програми WinRar.
3
Налаштуйте параметри архіву. Встановіть метод стиснення файлів - максимальний змінить їх розмір до мінімального, але час на створення архіву буде витрачено більше, ніж при виборі інших варіантів. Якщо потрібно, виконайте розбивку архіву на файли певного розміру - зазвичай це потрібно для їх подальшого запису на знімні носії певного обсягу.
4
Якщо потрібно додавання в архів додаткових файлів, натисніть кнопку «Обзор», яка розташовується в правому верхньому куті. Ви можете додавати необмежену кількість даних. Виберіть режим - оновлення файлів, їх заміна, створення копій і т.д.
5
Введіть ім'я архіву. Якщо він створюється для подальшої відправки по мережі інтернет, то краще всього ввести назву на латиниці - це допоможе уникнути проблем з кодуванням.
6
На вкладці «Додатково» виберіть потрібну вам конфігурацію. Якщо потрібно встановити пароль, введіть його, в який з'явився після натискання кнопки «Встановити пароль», вікні. Якщо потрібно, зашифруйте імена файлів. Щоб при відкритті архіву у програмі їх імена не відображалися.
7
Поверніться на вкладку «Загальні». Виберіть формат архіву - ZIP. Натисніть кнопку «ОК», тим самим запустивши процес архівування файлів. Час на виконання цієї операції розраховуйте приблизно, виходячи з обсягу файлів, їх кількості, а також методу стиснення - чим менше стиск, тим менше часу знадобиться на архівування.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, WinRar не є безкоштовною програмою.
Корисна порада
Якщо ви не плануєте користуватися архіватором постійно, використовуйте пробну версію програми.