Як визначити краснуху. Як дізнатися що краснуха.

Головним симптомом краснухи є червона висипка на шкірі. Вона з'являється після інкубаційного періоду захворювання, що триває зазвичай від 12 до 23 днів. В цей час людина вже заражений краснухою, але вона протікає безсимптомно.
Інструкція
1
Розгляньте уважно висип на шкірі. При краснусі вона округла блідо-рожевого кольору, її діаметр від 2 до 5 мм. Починаючись на обличчі і шиї, протягом декількох годин висип поширюється по всьому тілу. На тілі вона проявляється нерівномірно: на згинах рук і ніг, спині і сідницях вона сконцентрована найбільше, на обличчі її мало, а на долонях і стопах немає зовсім. У дітей через 1-3 дня після утворення вона поступово блідне і зникає зовсім.
2
Виміряйте температуру. На 2-3 день після появи висипки вона може піднятися до 38 градусів.
3
Огляньте потиличні, завушні і задньоийні лімфатичні вузли. При краснусі вони збільшені. При натисканні виникають больові відчуття.
4
Здайте кров з вени на аналіз. Цей аналіз здається на 1-3 день після початку захворювання і повторюється через 7-10 днів. Наявність в крові антитіл краснухи підтверджує, що людина перехворіла даною хворобою. Кожна людина може перехворіти на краснуху тільки один раз в житті, т.к. після перенесеного захворювання виробляється стійкий довічний імунітет до даної хвороби.
5
Зверніть увагу, що дорослі люди переносять це захворювання важче, ніж діти. При краснусі вони зазвичай відчувають загальне нездужання, ломоту в суглобах і м'язах, головний біль. У них піднімається висока температура, що супроводжується сильним ознобом. Також часто з'являється нежить, кашель з болем в горлі, сльозотеча і світлобоязнь. Висип у дорослих не зникає близько 5 днів.
Корисна порада
Краснуха відноситься до числа вірусних захворювань, які порівняно легко переносяться, особливо дітьми. Але вона дуже небезпечна для вагітних жінок, т.к. може нанести непоправної шкоди майбутньому дитині. Хвороба провокує розвиток вад у плода, тому жінкам, які планують вагітність, лікарі настійно рекомендують здати аналізи на наявність антитіл до краснухи і при необхідності провести вакцинацію.
Краснуха - це заразне інфекційне захворювання, яким хворіють переважно діти. У більшості випадків, хвороба переноситься легко. Однак вірус представляє загрозу для вагітних жінок, так як провокує розвиток вад у плода. Тому важливо виявити краснуху у дитини, щоб вчасно ізолювати його від оточуючих.
Інструкція
1
Основною ознакою краснухи є блідо-рожевий висип. Уважно огляньте шкірні покриви дитини. Якщо на тілі присутні овальні або круглі плями розміром 2-5 мм, які розташовані переважно на сідницях, спині, згинах колін і ліктів, найімовірніше, у дитини дійсно краснуха. Зверніть увагу на ступні і долоні, при цій дитячій інфекції висип на них відсутній. При краснусі елементи висипки не підвищуються над поверхнею шкіри і не зливаються один з одним. Висип блідне і проходить через 3-5 днів також раптово, як і з'явилася.
2
Обмацайте завушні, задньоийні і потиличні лімфатичні вузли. При краснусі ви відчуєте, що вони збільшені до 1-1,5 см. Дитина, найімовірніше, буде скаржитися на біль при пальпації.
3
Виміряйте температуру. Її підвищення в межах 38 градусів у поєднанні з вищеописаними симптомами може вказувати на краснуху . Однак нерідко буває, що температура тіла залишається незмінною.
4
Огляньте зів дитини, при краснусі він часто гиперемирован. Малюк може відчувати біль і першіння в горлі, внаслідок чого виникає подкашливание і поперхивание.
5
Здайте загальний аналіз крові. При краснусі найчастіше відзначається незначна лейкопенія (зниження рівня лейкоцитів) і прискорення ШОЕ.
6
Здайте аналіз крові на антитіла до краснухи. Це дослідження - найбільш точний спосіб підтвердити або виключити інфекцію. Першу пробу крові здайте на 3-й день висипань, другу - на 10-й. Наростання титру антитіл підтверджує діагноз.
Зверніть увагу
Хоч краснуха в більшості випадків і не становить небезпеки для дитини, ізолюйте його на весь час хвороби щоб уникнути поширення інфекції.
Корисна порада
Кращим профілактичним засобом проти краснухи є планова вакцинація.