Як відвикнути гризти нігті.

Звичка гризти нігті притаманна багатьом людям. З'являється вона, як правило, в дитячому віці, але з плином часу не всі можуть позбутися її. Щоб справитися з цією шкідливою звичкою, необхідно поспостерігати за своєю поведінкою і зрозуміти, яка причина її появи. Тільки усвідомивши проблеми, що викликають обгризання нігтів, ви зможете знайти спосіб зберегти нігті цілими і неушкодженими.
Інструкція
1
Якщо ви гризете нігті , коли нервуєте, то просто перестаньте піддаватися хвилюванню. Направте свою енергію не так на руки, а на пошук шляхів виходу з дискомфортної ситуації. Навчіться прийомам дихальної гімнастики, випийте заспокійливий трав'яний чай, прогуляйтеся, прийміть ванну, поговоріть з улюбленими людьми. Якщо ж, навпаки, обгризання нігтів допомагає вам зосередитися, зібратися з думками, то спробуйте замінити нігті свіжими овочами або жуйкою.
2
Якщо ви починаєте гризти нігті , коли вам нудно, то знайдіть собі справу до душі. Почитайте книгу, подивіться цікавий фільм, в'яжіть або малюйте. Можете зайнятися спортивними вправами або іграми. Сходіть на прогулянку з друзями, пройдіться по магазинах, запишіться на танцювальні курси.
3
Якщо причина криється в недоглянутості ваших рук і нігтів, то саме час нанести візит в манікюрний салон. Зробіть прекрасний манікюр, наростите нігті гелем або акрилом. Можливо, вам буде шкода витрачених коштів, і ви подумаєте про те, чи варто гризти нігті . Завжди тримайте при собі пилочку і кусачки для нігтів, щоб при пошкодженні нігтьової пластини швидко виправити дефект, а не почати обгризати залишилися нігті .
4
Подумайте про гігієну рук. Згриз кожен день частина нігтів, ви дозволяєте багатьом небезпечним мікробам потрапити в організм. Уявіть, яких збитків здоров'ю вони можуть завдати, які хвороби можуть викликати мікроби з-під нігтів, скільки часу і сил ви витратите на відновлення здоров'я.
5
Наносите на нігті кожен день спеціальні засоби у вигляді лаку проти обкушуванням нігтів. Вони є в асортименті в кожному косметичному магазині. Всі ці кошти мають гіркий смак, що може допомогти вам впоратися зі звичкою. Оновлювати такий лак необхідно кожен день. Попросіть близьких людей стежити за вами і зупиняти вас при спробі почати гризти нігті . Можна навіть посперечатися з ними, що ви не будете гризти нігті якийсь час.
Зверніть увагу
Якщо самостійно позбутися шкідливої звички у вас не виходить, зверніться до психолога. Грамотно надана психологічна допомога допоможе вам впоратися з проблемою.
Нігті гризуть не лише діти, а й дорослі. Ця неприємна звичка, що носить назву оніхофагія, приносить чимало прикрощів, а відучитися від неї не надто просто. Як перестати гризти нігті раз і назавжди і не соромитися більше своїх рук?
Вам знадобиться
  • - спеціальний лак для нігтів;
  • - манікюрні ножиці і пилка;
  • - заспокійливі збори.
Інструкція
1
Купіть в аптеці спеціальний лак, який має неприємний смак. Нанесіть його на нігті. Можна змастити нігтьові пластини звичайним милом.
2
Намагайтеся контролювати себе. Припиняйте спробу піднести пальці до рота. Відволікайтеся - погризіть яблуко, насіння або сухарики. Вертите в руках олівець.
3
Підключіть до боротьби рідних і друзів. Попросіть їх обсмикувати вас, коли ви гризете нігті. Укладіть парі - якщо до суботи нігті будуть в поганому вигляді, ви ведете всіх в ресторан. Якщо цей метод для вас неприйнятний, придумайте особисту систему штрафів: за кожен зіпсований ніготь віджимайтеся 10 раз або присідайте.
4
Відвідайте дорогий салон і зробіть манікюр. Псувати гарні нігті, та ще й дорогі, буде шкода. Хоча, деяких і це не зупиняє. Можна зробити нарощування. Акрилові нігтики згризти неможливо.
5
Покладіть в сумку ножиці для манікюру і пилку. Якщо ви зламали ніготь, одразу приведіть його в порядок, не піддаючись бажанню обгризти його.
6
Уникайте стресів. Приймайте легкі заспокійливі на основі трав. Хваліть себе за успіхи і не падайте духом. Займайтеся аутотренінгом. Хваліться своїми відрослими нігтями. Якщо нічого не допомагає, відвідайте психолога.
Зверніть увагу
Звичка гризти нігті не тільки робить руки некрасивими, вона ще й небезпечна для здоров'я. Під нігтями протягом дня скупчуються бактерії, які при попаданні в рот можуть привести до шлунково-кишкових розладів. В зоні підвищеного ризику - діти, які часто грають на підлозі, на землі, а потім тягнуть руки в рот.
Корисна порада
оніхофагія може викликатися стресами і проходити з їх усуненням. Однак у більшості людей ця звичка зберігається надовго, а іноді і назавжди. Найчастіше гризти нігті люди починають в дитинстві, у віці 4-5 років. Якщо дитина піддається цій звичці, його треба вмовляти і переконувати - криками і покараннями тут нічого не доб'єшся.