Як позбутися від равликів. вивести равликів ділянки.

На городах часто живуть равлики. Вони зовсім не невинні, так як можуть зіпсувати посаджені людиною рослини, вигризаючи в них дірки. Крім того, равлики розносять гельмінтів, якими заражаються домашні тварини, а слідом за ними і людина. Тому боротися з равликами необхідно.
Інструкція
1
Якщо хочете прогнати равликів зі свого городу, зробіть так, щоб їм було у вас некомфортно. Для початку треба подбати, щоб вони не могли знайти укриття днем. Приберіть з грядок бур'яни, залишені там, позбудьтеся від непотрібних дощок і каменів. Також добре викосили всю траву, розпушіть грунт, щоб равлики не сховалися в тріщинах і виїмках. Якщо урожай вже зібраний, знищіть всі залишки, адже саме в них равлики ховаються взимку.
2
Після того, як ви навели порядок, треба створити для равликів несприятливі умови. Вони дуже не люблять все шорстке, бо їм важко пересуватися по нерівній поверхні. Тому насипте навколо грядок і самих рослин на грядках що-небудь пористе. Можна взяти дрібний гравій або яєчну шкаралупу, що-небудь подібне.
3
Після цього зробіть пастки для равликів. Вони люблять пиво, тому можна змочити в пиві ганчірочки, листя, дошки. Равлики сховаються там днем, а ближче до ночі ви їх зберете і знищите в сильному сольовому розчині. Можна викопати невеликі канавки і залити їх водою, а зверху накрити ветхими ганчірками. Равлики туди попадуться.
4
Після того, як ви ускладнили равликам життя механічними способами, покличте на допомогу природних помічників. Равликами харчуються жаби, так чому б не поселити на ділянці жаб? Вирийте для них невелика водойма, вони прийдуть самі. Також ворогами равликів є їжаки. Їх можна приманити за допомогою корму для собак. Ежам і жабам слід вибудувати укриття на зиму, тоді вони не покинуть вашу ділянку.
5
Равликів з апетитом їдять птахи. Встановіть побільше будиночків для птахів і годівниць взимку. Тоді влітку пернаті допоможуть вам вигнати равликів. Також можна насадити на ділянці - прямо по периметру всіх грядок - пряні трави. Равликам не подобається запах петрушки, часнику, шавлії, розмарину.
Корисна порада
Можна обприскувати рослини настоями гіркого перцю, гірчиці або кави. Настій готують у такій пропорції: 2 чайних ложки порошку на 200 гр окропу. Можна розкласти на грядках зрізану кропиву, равликам вона теж не до смаку.
Равлик, удавана нам самим нешкідливим на вигляд істотою, в той же час є небезпечним шкідником саду. Капуста, помідори, квіти - все може бути з'їдено або зіпсовано звичайними равликами або слимаками. Тому від таких непроханих гостей потрібно позбавлятися.
Інструкція
1
Постарайтеся не створювати для шкідника сприятливих умов існування. Равлики люблять вологий грунт і прекрасно ховаються і розмножуються під дошками і буреломом. Чи не загущающих посадки овочевих культур, регулярно косіть траву, не залишайте на землі дошки і камені. Перекопуючи ділянку, знищуйте кладки яєць шкідника.
2
Принесіть на свою ділянку жаб, жаб або підгодувати місцевого їжачка. Всі ці тварини є найголовнішими ворогами равликів . Розвісьте годівниці і будиночки для птахів. Птахи значно скоротять чисельність молюсків.
3
Висаджуйте по периметру городу і навколо гряд сильнопахнущие рослини: часник, лаванду, чебрець, петрушку, розмарин, гірчицю. Пряноароматичні культури не до смаку цим шкідникам.
4
Періодично посипайте сіллю компостні купи і сміттєві ями, де часто столуються равлики. Спорудіть навколо цінних рослин воронки з пластикових пляшок. Шкідник не зможе подолати таку перешкоду.
5
Поставте на шляху до городнім культурам загороджувальні смуги. Матеріалом для таких огороджень можуть стати гострі краї черепашнику, ялинові голки, дрібний гравій, тирсу і яєчна шкаралупа. Можна поставити навколо гряд з овочами жолоби наповнені водою. Вода теж є перепоною для слимаків та равликів .
6
Зробіть самі або придбайте спеціальні пастки для равликів . Періодично оглядайте їх і знищуйте тих особин, які попалися. Доливайте в пастки рідини залучають молюсків: сік, пиво.
7
Обприскайте рослини по периметру ділянки розчинами, отпугивающими слимаків: настоєм часнику, гірчиці або кави. Опудрить рослини і землю сухий деревної золою, гашеним вапном, крейдою, тютюновим пилом.
Корисна порада
Якщо чисельність шкідника після всіх вироблених заходів не знизиться, використовуйте хімікат - метальдегід. Але пам'ятайте, що ця речовина є небезпечним не тільки для равликів, а й для домашніх тварин і людей.