Як гартувати грудничка.

Міцне здоров'я і сильний імунітет - результат правильного догляду за немовлям. Загартовування відіграє велику роль у фізіологічному розвитку малюка, зміцнює імунітет, позитивно впливає на нервову систему. Батьки повинні з увагою поставитися до процедур загартовування і проконсультуватися з дитячим лікарем.
Вам знадобиться
  • - правильний температурний режим в кімнаті;
  • - повітряні ванни;
  • - водні процедури;
  • - сонячні ванни.
Інструкція
1
Слідкуйте за температурою повітря в кімнаті, вологістю і провітрюванням. Оптимальна температура становить 18-20 градусів. Повітря повинен бути в міру увлаженного. Регулярно провітрюйте кімнату, не забуваючи виносити на цей час крихту. Якщо на вулиці тепла погода (більше +15 градусів), то тримайте кватирку відкритою. Ліжечко малюка або його пеленальний столик не повинні знаходитися біля вікна.
2
Чи не кутайте дитини ні вдома, ні на прогулянці. Правильно підібраний одяг відіграє велику роль в питанні загартовування. Врахуйте, що у новонароджених малюків недосконала терморегуляція, і дитина легко може перегрітися. Найчастіше залишайте малюка без шкарпеток і в маєчці з коротким рукавом, якщо в кімнаті тепло.
3
Почніть загартовування малюка з повітряних процедур. Під час зміни підгузника залиште дитині голеньким на 3 хвилини. Поступово збільшуйте час на 1-2 хвилини. При цьому стежте, щоб малюк не перебував на протязі і у нього були теплі ручки і ніжки. Якщо дитина почне гикати або проявляти занепокоєння, одягніть його. Під час повітряних ванн корисно проводити легкий масаж. Погладьте малюка по спинці, животику, ручкам і ніжкам. Ваші дотики принесуть величезне задоволення карапузові.
4
Водні процедури важлива складова загартовування дитини. Після заживання пупочка, перенесіть купання малюка з дитячої ванночки в більшу. Борсаючись у воді, малюк тренує легені і м'язи. У перші дні купання вода повинна бути близько 36.6- 37 градусів. Потім кожні 5 днів знижуйте температуру води на один градус і доведіть її до 28 - 30 градусів. Якщо малюк погано переносить прохолодну воду, підберіть для нього комфортну температуру води.
5
Вранці умивайте личко малюка і його ручки прохолодною водою.
6
Сонячні ванни рекомендується починати з 5-6 місяців. Залиште малюка голяка на 3 хвилини, потім поступово доведіть перебування під сонечком до 20 хвилин. Сонячні ванни можна проводити в полуденний час і по сильній спеці.
7
Важливо, щоб дитина отримувала позитивні емоції під час гартують. Якщо малюкові некомфортно або його щось турбує, перервіть процедуру. Дотримуйтесь послідовність і поступовість у загартовуванні немовляти і не забувайте консультуватися з цього приводу з педіатром.