Як навчити папугу говорити.

Папуга - дуже красивий, забавний вихованець, здатний радувати господаря своєрідним поведінкою і смішними звичками. Ну, а якщо ваш папуга ще й заговорить, то він буде справжньою гордістю вашої родини. При належному терпінні шанс почути від папугу слова і цілі фрази дуже великий.
Інструкція
1
Якщо ви ставите своєю головною метою навчити папугу говорити, вибирайте молоду, активну і допитливу птицю. При виборі зверніть увагу, як птах реагує на вас, на оточуючих. Чим більше інтересу папуга виявляє до подій навколо, тим вище його здатності до розмови.
2
Врахуйте, що самими балакучими породами папуг вважаються жако. Непогано навчаються амазони, какаду, лорі і хвилясті папужки. А ось нерозлучники і Кореллі можуть вивчити від сили кілька слів. Хоча, звичайно, в будь-якому правилі є винятки.
3
Не намагайтеся вчити папугу говорити, поки він не освоїться на новому місці. Перший час намагайтеся не робити різких рухів, не розмовляйте голосно і виключіть різкі лякаючі звуки. Переїзд на нове місце великий стрес для птиці та на адаптацію може знадобитися близько двох тижнів, а то й більше.
4
Коли птах освоїться на новому місці, почніть привчати її до своєї присутності. Розмовляйте з папугою, промовляйте вголос всі свої дії: годівлю, прибирання клітки, навіть прості пересування по кімнаті, де знаходиться папуга. Нехай він звикне до вашого виду і звуку вашого голосу.
5
Починайте навчання, коли папуга вільно йтиме до вас на руки або брати їжу з ваших рук. Проводите заняття в один і той же час двічі на день. Наприклад, після годувань.
6
Почніть навчання з одного слова і не переходите до інших, поки птах не стане чітко вимовляти його. Виберіть просте звучне слово, що містить в собі шиплячі або рокітливі звуки.
7
Перший час навчанням папугу повинен займатися тільки один член сім'ї. Визначте, до кого птах ставиться з найбільшою увагою і доручіть це відповідальна справа.
8
Чи не нервуйте, не підвищуйте голос. Проговаривайте заучувати слово повільно і співуче. Слідкуйте за папугою. Він повинен проявляти інтерес до вас і не відволікатися на сторонні предмети. Тому на час занять вимкніть радіо або телевізор, видаліть з кімнати членів сім'ї і домашніх тварин.
9
Дуже часто перше слово папуга вимовляють не в присутності господаря, а дивлячись на себе в дзеркало. Це відбувається тому, що він намагається привернути увагу іншої відбиваної птиці. Так що повісьте в клітці невелике дзеркальце і дозвольте папузі грати з ним, коли ви не займаєтеся.
10
Сигналом до припинення уроку має бути поведінка птаха. Як тільки ваш папужка став втрачати до вас інтерес і відволікся на щось інше, припиняйте заняття. Не намагайтеся привернути увагу птахи голосом або постукуванням по прутах клітки, це відштовхне її надалі від уроків.
11
Обов'язково похваліть птицю і почастуєте яким-небудь ласощами, щоб заохотити до подальших занять.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rt7_ZiF4Res
Зверніть увагу
Чим більше ви будете розмовляти з вашим вихованцем, позначаючи словами кожну свою дію, тим більше слів запам'ятає ваш папужка, і тим більш усвідомлено буде його мова. Якщо ви будете залишати папузі для прослуховування радіо або телевізор, він буде запам'ятовувати і відтворювати ці звуки, лише як своєрідну пісню. Дивіться також: Як навчити папугу говорити?
Корисна порада
Свій домашній папуга вміє говорити, що може бути краще. Однак щоб ваш улюблений папужка почав говорити, вам доведеться неабияк потрудитися. Папуга є стайной птахом, і дуже товариською по своїй натурі. В даному випадку мається на увазі, що один раз сказавши фразу, він може запам'ятати її назавжди. Як навчити папугу говорити? Для цього вам буде потрібно: сам папуга, терпіння, комп'ютер.