Як зробити вбудовану кухню. Як зробити кухню для вбудованої техніки.

Часто нова квартира не радує розмірами, а кухонний простір обмежено вентиляційними шахтами, трубами й виступами стін. Вбудувати сюди стандартні кухонні меблі неможливо. На допомогу прийде пристрій вбудованої кухні, виконаної під ваші конкретні умови. Вбудована кухня може виявитися незамінною, якщо життєвий простір дуже мало, і єдине місце, де можна спорудити кухонний блок - це вузька ніша шириною близько двох метрів.
Інструкція
1
Проведіть виміри. Виміряйте точну відстань між усіма комунікаціями. Виміряйте висоту стін і відстань між ними. Не забувайте про такий нестачі сучасного домобудування як завал стін. Вимірюйте відстань на рівні підлоги, на рівні талії і під стелею. Завал може складати до 2,5 см.
2
Розрахуйте мінімальну необхідну довжину кухні. Відштовхуйтеся від тієї побутової техніки, без якої кухня не буде кухнею. Це мийка і плита. Найменша мийка потребують відвести під неї 60 см. Варильні поверхні випускають стандартного розміру 60 см. Але в продажу так само є міні-варіанти. Це дві конфорки, що вбудовуються поперек стільниці. Розмір такої вручений поверхні - 60х30 см. Вбудовувати плиту впритул до стіни не можна, додайте ще 10 см. Вийде 40 см для вбудованої варильної поверхні. Обов'язково зробіть між миттям і плитою робочу поверхню. Її мінімальна ширина 50 см. Таким чином, найменша кухня може бути втиснута в нішу шириною 150 см.
3
Вбудована кухня - це ряд шаф, об'єднаних загальною стільницею. Висота нижнього ряду шаф обмежена стандартами меблевої промисловості і дорівнює 85 см від підлоги до верхнього краю стільниці. Верхні шафи навішуються виходячи з ваших потреб. Ширина шаф теж обмежена стандартами: 30 см, 40см, 60 см, 80 см. Шафи шириною 30 і 40 см як правило роблять викотними. Але вбудовується кухня тим і хороша, що можна спроектувати будь-які розміри фасадів. Багато меблеві фірми виготовляють фасади бажаного розміру, правда це обійдеться вам дорожче, ніж купувати готові.
4
Наповнення нижніх шаф на маленькій вбудовуваної кухні повинно обов'язково включати в себе шафа під мийкою. Туди ж надалі ви зможете прибрати всю побутову хімію. Ширина цієї шафи не може бути менше 60 см. Решта простір можете спроектувати за своїм бажанням. Глибина нижніх шаф проектується виходячи з ширини стільниці.
5
В маленьких кухнях завжди гостро постає питання про розміщення холодильника. З одного боку він не повинен бути занадто далеко від робочого місця, адже основні переміщення господиня вчиняє між мийкою, плитою і холодильником. З іншого боку місця для нього в кухні просто немає. Не поспішайте купувати великий двокамерний холодильник. Для молодої сім'ї з двох-трьох чоловік цілком достатньо об'єму міні холодильника. Практично всі провідні виробники побутової техніки випускають такі невеликі моделі. В міні холодильнику може бути передбачена і морозильна камера. Висота дозволяє вам вільно розмістити його під стільницею. Наприклад, під вручений поверхнею. А відстань між миттям і холодильником відведіть для зберігання каструль, жаровень, дрібної побутової техніки, типу міксера і блендера.
6
Верхні шафи проектуйте так щоб вони збігалися по ширині з нижніми. Глибина підвісних шаф не повинна бути більше 30 см, а висота, як правило, дорівнює 71,5 см. Якщо ви не мислите життя без пирогів і запеченого м'яса, розмістіть над робочим столом або над варильною поверхнею мікрохвильову піч з функцією гриля. Це заощадить вам простір в нижніх шафах.
7
Над піччю по висоті можна розмістити шафу для зберігання запасів круп або речей, якими ви не користуєтеся щодня. Передбачте для такої шафи дверцята, котра піднімається вгору. Не забудьте про витяжці.
8
Визначившись з розміщенням шаф, мийки та побутової техніки, намалюйте свою майбутню кухню в масштабі. Врахуйте, що вся меблі виготовляються з ламінованої ДСП, стандартна товщина якої 16 мм. Не забудьте додати ширину стінок при розрахунку шаф.
9
З готовим кресленням можна замовляти кухню в будь-якому меблевому салоні. Якщо ви відчуваєте силу і впевненість, замовте тільки розкрій ЛДСП, висвердлювання отворів і виготовлення фасадів, а збірку зробіть самі. Цим ви заощадите приблизно 40% від вартості.
10
Не купуйте меблеву фурнітуру у виробника меблів. Знайдіть у своєму місті фірму, яка торгує фурнітурою оптом, і придбайте все необхідне там. Ваші меблевики набувають комплектуючі тут же і накручують зверху мінімум 20%.