Як в'язати кофту з горловиною. Як в'язати візерунки для кофт.

в'язані кофти зазвичай називають модель з двома деталями переду на застібці. Це зручний, і тому надзвичайно популярний предмет гардероба. Кожна в'язальниця може експериментувати з кольором, візерунками і формою вироби згідно своїм умінням і фантазії. Навіть одна деталь - горловина - здатна докорінно змінити зовнішній вигляд одягу. Виріз можна зробити фігурним, красиво обв'язати гачком, пришити до нього відкладний комір ... Новачкові рекомендується спочатку освоїти класичне U-образне горлечко кофти.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа;
  • - гачок;
  • - гудзики;
  • - нитки;
  • - голка.
Інструкція
1
Вивчіть викрійку майбутньої кофти і зіставте її з щільністю в'язання (в невеликому зразку порахуйте кількість петель у висоту і довжину). Рекомендується намалювати ескіз горловини і приміряти його перед дзеркалом. Глибину вирізу слід підбирати ретельно, згідно індивідуальним особливостям фігури.
2
Починайте в'язати кофту зі спинки. Поки ви працюєте над цим елементом крою, можна буде відкоригувати викрійку переду і щось змінити в ній. Для деталі наберіть потрібну кількість петель і зробіть 7-10 см гумкою - це нижня кромка кофти.
3
Розширте полотно спинки, рівномірно додавши петлі в останньому особовому ряду гумки. Наприклад, якщо ви спочатку набрали 114 петель, достатньо додати 18 (всього на спицях - 132 петлі).
4
В'яжіть кофту обраним візерунком, поки не досягнете області пройм рукавів (звіртеся з схемою крою). Закруглите в'язане полотно симетрично з лівого і правого боку. Для цього потрібно зробити зменшення: в кожному другому ряду 1 раз закрийте 4 петлі; 2 рази по 3; ще пару раз - по 2, потім 6 разів зменшуйте роботу на петлю з кожного боку. У даному прикладі з 132 петель на спицях повинно залишитися 92.
5
Приміряйте недов'язаний в'язання, щоб уточнити початок вирізу горлечка. Щоб його виконати, потрібно закривати петлі. Одночасно ви будете робити скоси для плечей. Працюйте в такій послідовності: - відрахуйте необхідну кількість центральних петель для горловини кофти згідно викрійці (денце задній частині вирізу). У нашому прикладі це 26 петель; - в кожному другому ряду збавте по 2 петлі з лівої і правої сторін (всього 3 рази); - для лінії плечей закрийте в кожному другому ряду: 1 раз - відразу 6 петель, наступні 3 рази - 7 петель з лівого і правого боків роботи; - закрийте петлі останнього ряду деталі.
6
Виконуйте ліву поличку кофти. Наберіть петлі (початкове число петель спинки, поділене на 2; якщо основний візерунок вимагає парного кількості, додайте ще одну петельку). В даному випадку: 114: 2 + 1 = 58.
7
Зв'яжіть гумку, як у задній частині кофти. В останньому особовому ряду еластичного полотна зробіть необхідні додатки (тут - 9 додаткових петель).
8
В'яжіть виріб основним узором, поки не дійдете до горлечка кофти. Ретельно відкоригуйте виріз горловини, прикладіть в'язання до паперової викрійці. Після цього з лівого боку полички закривайте: - 1 раз по петлі; - поперемінно то в кожному другому, то в кожному четвертому ряду - 14 разів по петлі; - у кожному четвертому ряду - 5 разів по петлі.
9
У процесі роботи над вирізом не забудьте зробити пройми і скоси плечей, орієнтуючись по готовій спинці виробу.
10
Працюйте над правою поличкою так само, але в дзеркальному відображенні.
11
Починайте робити рукава кофти з манжет (гумка близько 7 см), потім в останньому ряду кожної деталі здійсните рівномірну надбавку петель. Тут: 50 петель манжети плюс 23.
12
Полотно рукавів потрібно поступово збільшувати, щоб воно вийшло клиноподібним. Для цього в кожному шостому особовому ряду додавайте: 7 раз по петлі; поперемінно в кожному четвертому і шостому ряду - 10 разів по петлі.
13
Уважно робіть оката рукава - вони повинні точно відповідати вив'язати проймі! У цьому прикладі: - досягнувши необхідної довжини деталі, для оката відразу закриваються з обох сторін по 3 петлі; - в кожному другому ряду шість разів по 2 петлі; - потім 14 разів по петлі; - 5 разів по 2 петлі і 2 рази по 3 петлі.
14
Закрийте петлі рукавів і зберіть всі готові елементи кофти. Отпарьте їх і дайте повністю висохнути. Після цього зробіть сполучні шви спинки і поличок, пришийте рукава. Крайку поличок і горловину кофти слід обв'язати добре фіксованим візерунком. Приміром, хусткової в'язкою або 2-3 рядами стовпчиків без накиду. На правій планці зробіть отвори для застібок.
15
Вам залишилося пришити гудзики і при бажанні оформити готовий виріб вишивкою по трикотажного полотна, намистинами, аплікаціями або іншими елементами декору.