Як відкрити своє ательє. відкриття ательє з чого почати.

Ательє - це вид виробництва, який організувати досить просто в порівнянні з іншими і який традиційно вважається сферою діяльності для «слабкої статі». Дійсно, нерідко власник такого закладу - швея-майстриня, минулого тривалий час працювала вдома, але вирішила розширити коло своїх можливостей. Однак організувати своє міні-ательє може і людина, до швейної справи до того відношення зовсім не мав.
Вам знадобиться
  • 1. Невелике приміщення
  • 2. Швейне обладнання, манекен
  • 3. Колектив майстрів (2-3 людини)
  • 4. Свідоцтво про реєстрацію ІП
  • 5. Форма квитанції замовлення
Інструкція
1
Вирішіть, де швейне ательє, яке ви збираєтеся відкрити, базуватиметься. Варіантів є кілька - або по сусідству з речовими магазинами (на центральній вулиці або в торговому центрі), або в тихому й спокійному місці, де сконцентрувалося багато житлових будинків (в спальному районі, в одному з дворів). У першому випадку ви будете обслуговувати випадкові потреби клієнтів магазинів одягу, в другому - матиме власну клієнтурою з числа навколишніх жителів.
2
Придбайте або візьміть для початку напрокат обладнання, необхідне для пошиття одягу. Викупити його можна буде, коли ви переконаєтеся, що справи у вас «пішли», а починання дасть достатню для цього прибуток.
3
Знайдіть майстрів швейної справи, які будуть виконувати замовлення з пошиття одягу. Зазвичай в ательє працюють два-три людини - цього цілком достатньо. Щоб працівниці були зацікавлені у виконанні більшої кількості роботи, упор в системі оплати їх праці потрібно робити на відсотки від оплачених клієнтами замовлень.
4
Уладьте формальні процедури - зареєструйтесь як індивідуальний підприємець і оформите швейне ательє на себе. Потрібно буде також самостійно вести бухгалтерію і кадрове діловодство в мінімальному обсязі.
Корисна порада
Хоча реклама в справі пошиття одягу не грає дуже великої ролі, на перших порах непогано буде надрукувати і розповсюдити в околицях вашого ательє листівки, що інформують місцевих жителів про його откритіі.Організовать роботу можна так, щоб кожна швачка бралася виконувати той чи інше замовлення від початку і до кінця, а можна ввести «розподіл праці», коли кожен майстер буде задіяний тільки на певній ділянці «швейної» роботи.
Одяг на замовлення зараз здається чимось на зразок екзотики. Справді, навіщо шити плаття, якщо його можна купити? Однак не варто поспішати з однозначною відповіддю: нерідко бальні, вечірні або весільні сукні, зшиті на замовлення, набагато якісніше, гарніше і дешевше тих, що пропонують магазини. Тому ательє - цілком вдала бізнес-ідея. Крім того, витрати на його відкриття достатньо невеликі, спочатку ви можете працювати самостійно вдома.
Інструкція
1
Відкрити ательє нескладно тому, хто вміє шити і розбирається в моді. Саме основне, що для цього буде потрібно - це гарна швейна машина. Матеріали, як правило, надаються замовником або за погодженням із замовником купуються майстром. Приміщення для ательє потрібно мінімальне, спочатку підійде навіть власна квартира. Не варто й говорити, що компанію під ательє створювати не варто, краще всього просто зареєструватися в якості індивідуального підприємця.
2
Однак все-таки ательє по пошиву одягу - досить специфічний вид бізнесу. Очікувати, що клієнти повалять до вас відразу, як тільки ви відкриєтеся, не слід: все ж повсякденний одяг люди воліють купувати в магазинах, а бальні, вечірні та весільні наряди в нашому житті потрібні не так часто. Тому ще до відкриття ательє слід подумати про його просування.
3
Вашими першими клієнтами, без сумніву, стануть ваші знайомі. Вже вони-то напевно знають, що ви вмієте шити гарний одяг. Насамперед донесіть цю інформацію до всіх, хто може цього ще не знати. Нехай всі знають, що ви відкриваєте ательє . Можливо, що комусь саме зараз потрібно зшити вечірнє плаття. Особливо вигідно буде повідомити цю інформацію навесні, коли школярі та їхні батьки готуються до випускних вечорів.
4
Також можна розгорнути невелику рекламну кампанію в соціальних мережах і на "жіночих" форумах. Для цього важливо зробити портфоліо - пофотографувати те, що ви коли-небудь шили, і вивісити ці фотографії, адже потенційні клієнти повинні знати, на що ви здатні. "Сарафанне радіо" та інтернет в разі відкриття ательє - кращі види реклами, оскільки вони незатратним і дохідливі. Плакати, листівки та інше коштуватимуть дорожче, а ефект може залишитися тим же.
5
Будучи індивідуальним підприємцем можна вести бізнес у власній квартирі, тому приміщення під ательє вам знадобиться пізніше, коли ви "виростете" і наймете персонал. Таким чином, перші дії бажаючого відкрити ательє після рекламної кампанії - це реєстрація в якості індивідуального підприємця і покупка гарної швейної машини. З появою першого клієнта ательє можна вважати що відкрився.