Як виростити хризантему з букета. Як посадити хризантему в горщик.

Існує величезна безліч видів і забарвлень хризантем. Це красиве декоративна рослина, добре розмножується і не потребує особливих умов для вирощування в саду або на підвіконні. При правильному догляді яскраві гармонійні суцвіття і насичена зелень радуватимуть око протягом довгого часу.
Інструкція
1
Підготуйте держак. Для цього видаліть з гілочки квіти і листя, пріщіпніте верхівку. Залиште держак у воді до тих пір, поки хризантема не пустить коріння.
2
Оберіть місце в саду або підготуйте ємність для висаджування хризантеми в домашніх умовах. Ці квіти люблять тепло і світло, проте їх слід оберігати від прямих сонячних променів. Використовуйте великі ємності діаметром 25-30 см з отворами для стоку зайвої води. На відкритих ділянках вибирайте безвітряні місця з дренажною системою, щоб уникнути загнивання коренів.
3
Підготуйте грунт. Субстрат для посадки повинен бути нейтральним або слабкокислим. Для гарного росту і своєчасного цвітіння хризантемам необхідно посилене харчування, тому збагатите грунт мінеральними добривами: перепрілим гноєм, компостом, торфом. Можна використовувати готові комплексні розчини або порошки для розведення. Забезпечте хороший дренаж, в квіткових горщиках використовуйте керамзит або цегляну крихту, а на відкритих площах створіть системи траншей і канав для стоку води. Ретельно пролийте грунт перед висадкою живців.
4
Дотримуючись відстань між рослинами 30-50 см, посадіть хризантеми у відкритий грунт або в квітковий горщик. Після цього на присадибній ділянці необхідно прикрити саджанці. Використовуйте газети або спеціальну плівку для створення ефекту парника, тоді при похолоданні й денному перегрів хризантема перебуватиме в однаково комфортних умовах. Після висадки пролийте грунт мінеральним розчином або чистою теплою водою. Проводите підгодівлю 1-2 рази на місяць.
5
Доглядайте за хризантемою по мірі зростання. Щоб пагони добре гілкувалися, прищипуйте верхівки окремих гілочок. Регулярно поливайте грунт і обприскуйте листя. Щоб квітка зберіг гарний декоративний вигляд, обрізайте підсохнула зелень і видаляйте зів'ялі суцвіття. Будьте уважні: хризантема легко піддається нападу попелиці і червоного павутинного клещика, а при надлишковій волозі в період спокою у рослини можуть загнити коріння.