Як і де слід заправляти тонер.

Для заправки картріджів більшість власників лазерних принтерів звертається в спеціалізовані майстерні. Такий варіант є надійним, але не дуже вигідним - вартість роботи по заправці в кілька разів перевищує вартість засипаного тонера . Тому у багатьох користувачів комп'ютерної техніки виникає закономірне бажання самим навчитися заправляти картриджі.
Вам знадобиться
  • Тонер, плоскогубці, викрутка.
Інструкція
1
Ознакою того, що в картриджі закінчується тонер, є поява на віддрукованих листах вертикальних білих смуг. Якщо струсити картридж і знову вставити його в принтер, що залишився тонера вистачить ще на десяток листів, але більше двох-трьох разів таку процедуру провести не вдасться.
2
Відзначимо, що заправка картриджа не обмежується засипанням тонера . Необхідно видалити сміття, прочистити механізм картриджа від прокидається тонера . Якщо картридж майже новий і заправляється вперше, допустимо обійтися без його очищення і просто засипати тонер. Треба тільки пам'ятати, що це не повинно стати звичкою і механізм картриджа потребує чищення приблизно через кожні дві заправки.
3
Розглянемо варіант заправки картриджа до поширеного принтеру HP Laser Jet 6L. Є кілька варварський, але простий і надійний спосіб заправки такого картриджа: відкрийте кришку принтера, акуратно вийміть картридж за ручку. Відразу за вашими пальцями, що тримають ручку картриджа, знаходиться відсік з тонером. Візьміть гострий ніж і акуратно виконайте в відсіку для тонера зверху сантиметрове отвір. Слідкуйте, щоб стружка не потрапляла у відсік!
4
Проробивши отвір, зробіть невелику воронку з паперу і через неї засипте тонер в пророблений отвір. Якщо тонер застряє, проштовхуйте його чимось тонким і довгим - наприклад, стрижнем від авторучки. Робіть все акуратно, не допускаючи розсипання тонера . Час від часу похитуйте картридж, рівномірно розподіляючи тонер. Після закінчення заправки протріть картридж м'якою тканиною і заклейте пророблений отвір скотчем. Заправка закінчена.
5
Якщо ви не хочете свердлити картридж або він потребує чищення, доведеться його розбирати. Спочатку треба зняти фотобарабан. Акуратно витягніть плоскогубцями утримують його осі, підніміть захисну заслінку, розсуньте підпружинені частини картриджа і вийміть фотобарабан за шестірню, ні в якому разі не торкаючись його робочої поверхні. Знятий фотобарабан загорніть в чисту тканину і покладіть в темне місце.
6
Зніміть, акуратно підчепивши викруткою за вісь, вал заряду - довгий чорний ролик. Відкладіть його вбік на шматочок тканини. Тепер треба очистити бункер, в якому накопичується сміття і залишки тонера . Обережно переверніть картридж і витрусити вміст бункера через вузьку щілину між Ракель і корпусом на лист газети. Разом зі сміттям може висипатися досить багато тонера - не шкодуйте його, в ньому багато пилу і ворсинок від паперу. Потім акуратно згорніть газету зі сміттям і викиньте.
7
Тепер заправимо картридж новим тонером. Зніміть бічну кришку з боку, протилежного шестерінки, для цього вам доведеться витягнути плоскогубцями вісь шарніра. Якщо вхопитися за неї не вдається, обережно подрежьте пластик навколо осі ножем або акуратно підштовхніть її викруткою з іншого боку. Потім відкрутите викруткою під хрест шуруп в центрі кришки. Не забудьте притримати тонер-вал, він не повинен вивалитися. Зніміть кришку, ви побачите заправний отвір, закрите пластиковою пробкою. Підчепити її викруткою і витягніть.
8
У відкрите заправний отвір акуратно засипте тонер, потім поверніть пробку на місце і в зворотному порядку зберіть картридж. Під час складання акуратно обмітайте з деталей сліди тонера . Зібравши картридж, перевірте, чи не залишилося у вас зайвих деталей, а так само легкість обертання фотобарабана. Найкраще оціните необхідне для цього зусилля ще до розбирання картриджа.
9
Відзначимо, що у міру зносу картриджа якість його друку буде погіршуватися. Для відновлення нормальної якості доведеться замінити фотобарабан і ракель. Міняти їх слід саме в парі. Коли заправляєте тонер, не мийте забруднені руки гарячою водою - тонер в'їсться дуже міцно. Те ж саме стосується забрудненого одягу, відмивають її в холодній воді. При заправці картриджа рекомендується використовувати респіратор, так як тонер дуже леткий і вам навряд чи вдасться уникнути його вдихання.