Як підключити вентилятори до материнської плати. Як живити кулер від материнської плати.

Додаткові вентилятори встановлюють в системний блок комп'ютера для запобігання перегріву певного обладнання. Необхідно правильно вибрати кулер, щоб цей пристрій працював стабільно і забезпечувало достатнє охолодження.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Спочатку визначте тип кріплення вентилятора. Для цього відкрийте системний блок і візуально вивчіть можливі варіанти установки кулера. Зазвичай використовують шурупи або клей. Останній варіант підходить тільки для з'єднання вентилятора з радіатором, тому що клеїти кулер до мікросхем категорично заборонено.
2
Тепер виберіть потужність вентилятора. З'ясуйте швидкість обертання його лопатей. Цей цього параметра безпосередньо залежить ступінь охолодження пристрою, до якого буде кріпитися даний кулер. До материнської платі, як правило, приєднується тільки один вентилятор, що встановлюється на радіатор центрального процесора. Це дуже важлива деталь комп'ютера, тому оберіть досить потужний кулер.
3
Визначте тип підключення живлення для обраного вентилятора. На материнській платі повинні бути присутніми роз'єми, що складаються з 2, 3 або чотирьох пинов. Якщо на материнській платі відсутні вільні роз'єми для підключення вентилятора, то виберіть інший пристрій, наприклад відеокарту, до якого ви зможете підключити кулер.
4
Прикріпіть вентилятор до радіатора центрального процесора. Пам'ятайте про те, що обидва вищевказаних пристрої зазвичай продаються комплектом. Якщо ж ви придбали тільки вентилятор, то переконаєтеся в тому, що він надійно закріплений. Якщо своєчасно не визначити збій у роботі кулера, це може призвести до псування центрального процесора.
5
Підключіть живлення до вентилятора. Увімкніть комп'ютер і переконайтеся в тому, що кулер працює стабільно. Після завантаження операційної системи встановіть програму SpeedFan і запустіть її.
6
Подивіться температурні показники датчика, встановленого на центральному процесорі. Якщо температура дуже висока, то збільште швидкість обертання лопатей. Не блокуйте програму, щоб мати можливість періодично оцінювати стан центрального процесора.
Додаткові вентилятори використовуються в комп'ютерах для забезпечення комплектуючих охолодженням. Всі кулери встановлюються всередині комп'ютера і підключаються до відповідного роз'єму живлення на материнській платі. Відповідний слот слід вибирати відповідно до типу радіатора і його місцем розташування.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від харчування і відкрийте кришку, знявши з задній панелі пристрою гвинти за допомогою викрутки. На деяких комп'ютерах бокова стінка тримається на спеціальних кріпленнях, які слід послабити для отримання доступу до вмісту корпуса.
2
Знявши бічну стінку, визначте місце установки кулера. Його слід визначати в залежності від ролі встановлюваного вентилятора. Якщо ви плануєте встановити вентилятори на видув, фіксувати їх слід на задню стінку комп'ютера. Для забезпечення корпусу холодним повітрям встановіть вентилятор на передню панель, знявши заважають деталі за допомогою викрутки.
3
Якщо ви виробляєте установку кулера на процесор, уважно вивчіть спосіб кріплення радіатора. Розслабте затискачі вентилятора і відкрутіть його гвинти за допомогою викрутки. Зніміть радіатор і зверніть увагу на порт, до якого йде проводок харчування, що підключається до материнської плати. Також подивіться на кількість термопасти на процесорі. Якщо паста засохла, нанесіть новий тонкий шар складу на камінь.
4
Акуратно зніміть старий кулер і встановіть новий, після чого прикрутіть його за допомогою гвинтів. Підключіть проводок живлення до материнської плати.
5
Встановлюючи кулер, зверніть увагу на наявність роз'ємів на підключення додаткового охолодження до материнської плати. Слоти для підключення вентиляторів позначаються як SYS_FAN з відповідною розміткою на материнке.
6
Після твори установки закріпіть вентилятори за допомогою гвинтів. Підключіть комп'ютер до живлення і увімкніть його, натиснувши на відповідну кнопку на корпусі. Якщо підключення було виконано вірно, вентилятори почнуть крутитися. Закріпіть бічну кришку корпусу. Установка вентиляторів в корпус комп'ютера завершена.
Зверніть увагу
Місце підключення процесорного вентилятора на материнській платі позначається CPU_FAN.
Корисна порада
Кількість вентиляторів, які можуть бути підключені до комп'ютера, може змінюватися в залежності від моделі материнської плати.