Як посадити кріп і петрушку. Як посадити петрушку на кухні.

Овочі та зелень необхідні людині цілий рік. Але, якщо вирощувати огірки та помідори готовий далеко не кожен - доведеться регулярно їздити на дачу і доглядати за рослинами, то вирощувати зелень набагато простіше. Приміром, кріп і петрушка не зажадають від вас особливих клопотів.
Інструкція
1
Сіяти кріп і петрушку можна, не чекаючи стійкого тепла, так як ці рослини - морозостійкі. Просто змішайте насіння з піском, розсипте їх уздовж борозни, а зверху прикрийте тонким шаром землі. Можна зробити це за допомогою граблів, можна прикрити землею, пропущеної крізь сито.
2
Якщо ваш город знаходиться в не зовсім вдалому місці, і грунт там сира і холодна, то садити кріп і петрушку потрібно не вздовж борозни, а на гребені. Насипати гребінь найкраще мотикою, щоб земля була пухкою. Після чого, як і при посадці на пухкої землі, насіння потрібно змішати з піском і розсипати уздовж гребеня, присипавши потім тонким шаром пухкої грунту.
3
Можна вирощувати петрушку і кріп будинку. Особливо в цьому плані добре петрушка - вона без проблем зростає в горщиках на підвіконнях. Ранньою весною, коли світловий день вже досить довгий, в пухкий грунт засипте насіння і прикрийте їх тонким шаром землі. Горщик найкраще розташувати на південному вікні, в крайньому випадку - на західному або східному. На північному вікні зелені буде важко прорости. Рослини добре почуватимуться на балконі.
4
Взимку особливо хочеться свіжої зелені, адже організм недоотримує стільки вітамінів! Але для кріп а і петрушки вирішальним фактором є не температура, а освітлення. Коли дні стають занадто короткими, рослини просто не зійдуть - їм не вистачає такої довжини світлового дня. Проте, якщо ви не встигли посадити насіння зелені влітку, спробуйте наступний спосіб: восени викопайте на городі кущики петрушки і посадіть у горщик із землею. Доросла рослина не критично до сонячного світла, так що взимку ви зможете насолоджуватися свіжою зеленню.
Корисна порада
Після посіву добре було б підживити рослини азотними, фосфорними і органічними добривами, особливо якщо грунт, на якій вони ростуть, бідна. Улюблена ж ґрунт у зелені - це суглинки і супіски.