Як правильно зарядити акумулятор. Як правильно заряджати автомобільний акумулятор.

Щоб акумуляторна батарея ноутбука прослужила якомога довше, її необхідно правильно експлуатувати. Це стосується не тільки методу зарядки акумулятора, але і його зберігання поза мобільного комп'ютера.
Інструкція
1
Перевірте працездатність акумуляторної батареї до придбання ноутбука. Визначити неякісний акумулятор можна без використання будь-яких програм. Попросіть підключити ноутбук до мережі змінного струму. Зачекайте, поки батарея зарядиться повністю.
2
Подивіться показання індикатора заряду батареї. Якщо показник не піднімається вище 98%, значить даний акумулятор бракований. Якщо дана батарея працює з використанням іонів літію (напис LiOn), то необхідно запобігти появі «ефекту пам'яті».
3
Вимкніть ваш мобільний комп'ютер і вставте в нього акумуляторну батарею. Підключіть пристрій до електромережі. Зачекайте, поки батарея повністю зарядиться. Якщо в ноутбуці встановлено спеціальний індикатор заряду, то керуйтеся його показаннями.
4
Тепер вимкніть мобільний комп'ютер від мережі змінного струму. Увімкніть ноутбук і запустіть не надто потужну програму, як музичний плеєр. Дочекайтеся повного розряду акумуляторної батареї. Ноутбук повинен автоматично вимкнутися або перейти в сплячий режим.
5
Тепер знову підключіть пристрій до електромережі. Повторіть даний цикл 3-4 рази. Це дозволить забезпечити акумулятору максимальний термін роботи без підзарядки. Якщо ви постійно використовуєте ноутбук в домашніх умовах, то краще відключати акумуляторну батарею. Це дозволить продовжити термін служби даної деталі.
6
Перед відключенням акумулятора почекайте, поки рівень його заряду досягне 45-55%. Ні в якому разі не зберігайте розряджений акумулятор поза мобільного комп'ютера.
7
Після вилучення батареї з ноутбука загорніть її в целофановий пакет. Зробіть в ньому кілька отворів. Приберіть акумулятор в захищене від сонячних променів місце. Не зберігайте батарею в зонах з підвищеною вологістю.
Cевшій акумулятор - проблема, знайома більшості автомобілістів. Вихід з положення - зарядка АКБ. Правильна організація процесу допоможе продовжити термін служби батареї і забезпечити її 100% -ю зарядку.
Зарядка автомобільних акумуляторних батарей здійснюється з використанням одного з двох типів зарядних пристроїв, які можуть забезпечувати в ході процесу сталість струму або сталість напруги. Обидва способи рівноцінні, в плані впливу на тривалість експлуатаційного строку акумулятора. Перед тим, як заряджати підсіли АКБ, необхідно зняти з неї обидві клеми (плюс і мінус), під'єднані до бортової системи автомобіля.

Зарядка при сталості сили струму

Щоб «вирахувати» потрібну величину струму зарядки для відновлення АКБ, необхідно ємність вашого акумулятора, відображену в ампер-годинах, розділити на 10. Наприклад, якщо батарея в 60 А/ч, то зарядний струм на приладі потрібно встановити рівним 6 А. Основний недолік подібних пристроїв - необхідність повсякчасного контролю за силою струму і досить сильне виділення газів ближче до кінця процесу відновлення. Щоб зменшити газовиділення, рекомендується застосовувати ступеневу пониження сили струму. При досягненні напруги до 14,4 В, потрібно збавити струм до 3-х ампер (при зарядці батареї ємністю в 60 А/ч). Якщо припадати заряджати АКБ останніх випусків (у них відсутні отвори для затоки дистильованої води), то доцільно провести ще одне зменшення величини зарядного струму до 1,5 А (при підвищенні напруги до 15 В). Можна вважати, що батарея відновлена повністю, якщо напруга залишається незмінним протягом, як мінімум, години (16,3-16,4 В).

Зарядка при сталості напруги, що подається

Сильно розряджений акумулятор володіє невеликим опором, тому в момент під'єднання до зарядного пристрою сила струму може злетіти до 40 А. Щоб цього не сталося і апарат не вийшов з ладу, максимальний струм обмежується 20-25 А. Ступінь зарядженості батареї і тривалість процесу відновлення пов'язані з подаються на АКБ напругою: - 14, 4 В: АКБ зарядитися на 70-80%; - 15 В: на 80-90%; - 16,4 В: на 100%, за умови дотримання терміну зарядки (не менше 20 годин, але не більше 24-х) .В ході зарядки напруга на клемах наближається до значення, що його видають зарядним пристроєм, відповідно, величина струму падає і в кінці процесу досягає нуля. В цей момент можна вважати, що АКБ повністю заряджена. Зазвичай про закінчення зарядки сигналізує зелений індикатор, наявний в деяких пристроях. Слід враховувати, що продаються нині прилади найчастіше мають максимально видається напруга в 14,4 В. Тому, щоб бути впевненим, що акумулятор відновлений повністю, потрібно залишити його заряджатися на добу.