Як змонтувати водопровід.

Затіваючи ремонт у ванній, ви неминуче зіткнетеся з проблемою заміни водопроводу . Ви обдзвоните всі фірми, дізнаєтеся ціни та ... задумаєтесь. А що якщо самому взяти, та й зробити? Для самостійного монтажу можна порадити досить простий в збірці, але від цього не менш надійний водопровід з металопластикових труб.
Вам знадобиться
  • - труба;
  • - фітинги;
  • - крани;
  • - ключі;
  • - ножиці для труб;
  • - вальцовщик;
  • - рулетка;
  • - ФУМ-стрічка;
  • - кріпильні кліпси.
Інструкція
1
Розробіть і намалюйте схему вашого майбутнього водопроводу . Включіть в неї всі складові: фільтри, крани, трійники, куточки, змішувачі, лічильники (якщо збираєтеся їх встановлювати). Врахуйте також пральну і посудомийну машини.
2
Озбройтеся рулеткою і відміряйте точну відстань до кожного з елементів вашої схеми. Запишіть все результати замірів.
3
Відвідайте магазин сантехніки та придбайте все необхідне, звіряючись зі схемою. Купуйте трубу і фітинги одного виробника. Там же ви зможете докупити відсутні інструменти.
4
Перекрийте холодну і гарячу воду в квартирі. Почніть демонтаж старого водопроводу (якщо такий є). У будь-якому зручному для вас порядку від'єднайте всю сантехніку і розберіть трубопровід.
5
Перевірте крани на вході в квартиру. Якщо є хоч тінь сумніву в їх надійності, сміливо міняйте. Для цього потрібно буде відключити воду в підвалі вашого будинку. Зверніться до відповідних служб.
6
Наріжте трубу на шматки потрібної довжини за допомогою спеціальних ножиць. Скільки їх вийде, залежить від конфігурації вашої схеми. Тепер розвальцьо всі відрізки труби з обох кінців за допомогою спеціального інструменту - вальцювальника. Це необхідно для того, щоб труба наділася на фітінг.
7
До вхідного крану прикрутите фільтр для грубої очистки води, використовуючи для підмотки сполуки фум-стрічку або спеціальну сантехнічну нитка. Фум-стрічку намотуйте туго і в достатній кількості. Можете попередньо потренуватися.
8
Розберіть потрібний фітінг. Візьміть перший (за схемою) шматок труби. Надіньте на трубу гайку фітинга і кільце, яке було всередині. Вставте фитинг в трубу і акуратно закрутіть гайку. Далі намотайте ФУМ-стрічку на різьбу фитинга і вкрутіть його в фільтр. Обережно затягніть ключами (одним ключем тримаєте фільтр, іншим підтягуєте фитинг).
9
Повторіть вищеописану процедуру з кожним з'єднанням. Рухайтеся по схемі вперед. Робіть як вам зручніше: закінчите спочатку з холодною водою, а потім приступайте до гарячої або ведіть паралельно дві гілки.
Корисна порада
Для підключення змішувача у ванній використовуйте спеціальні куточки, які кріпляться до стіни. Підводку до бачка унітазу виробляєте такий же трубою, так як гнучка підводка менш надійна і недовговічна. При необхідності кріплення труб до стіни користуйтеся спеціальними кліпсами по діаметру труби.