Як відкрити свою кав'ярню.

Власна кав'ярня - кращий бізнес для любителя кави. Ви будете робити і продавати те, що любите, і те, в чому розбираєтеся. Крім того, кав'ярні дуже рентабельні, порівняно з іншими закладами громадського харчування. Незважаючи на те, що в Москві дуже багато кав'ярень, їх все одно набагато менше, ніж в Нью-Йорку. За даними журналу Forbes, на 100000 нью-йоркців припадає 75 кав'ярень, а на 100000 москвичів - тільки 4.
Інструкція
1
Для кав'ярні, як і для інших закладів громадського харчування, дуже важливо місце розташування. Необов'язково намагатися знайти приміщення в самому центрі міста, особливо якщо в ньому вже й так дуже багато кав'ярень. Однак для кав'ярні дійсно потрібно "жваве" місце: близько метро або великого бізнес-центру, в кінотеатрі або торговому центрі.
2
Більшість клієнтів кав'ярень - люди відносно молоді, від 17 до 40 років. Найбільше серед них жінок. На це варто орієнтуватися і продавати якомога більше різноманітних десертів та сиропів до кави - все ж жінки, як правило, люблять солодке. Крім того, взявши один невеликий десерт, часто хочеться взяти ще один і ще одну чашку кави. Якщо ваша кав'ярня розташовується близько бізнес-центру чи інституту, обов'язково продавайте кави в картонних стаканчиках "на винос", оскільки багато офісних працівників і студенти не снідають вдома.
3
Для відкриття зовсім маленькою кав'ярні - на 15-20 місць - знадобиться приміщення площею 60-70 кв.м. Чверть приміщення займатиме кухня. Якщо ваша кав'ярня припускає приймати до 70 гостей одночасно, потрібно буде зняти приміщення площею від 200 кв.м і вище. Приміщення необхідно буде розділити на курців і некурців зони, зробити ремонт, встановити кондиціонер.
4
Особливо уважно варто підійти до складання кавової карти - меню. Кав'ярень все-таки чимало, і ваша повинна виділятися. Найпростіше обійти всі кав'ярні, розташовані недалеко від передбачуваного місця вашої і спробувати каву, а також проаналізувати меню. Напевно ви знайдете щось, що є, наприклад, тільки в одній з цих кав'ярень. Нехай цей сорт кави або вид напою з'явиться і у вас.
5
Що стосується десертів і закусок, то найдешевше закуповувати їх у виробників кондитерських і кулінарних виробів. Однак власна кухня має низку переваг: ви зможете готувати ексклюзивні авторські десерти, вони будуть завжди свіжими. Крім того, ви не зіткнетеся з проблемою нереалізованої продукції, тобто закуплені десерти і закуски не пропадуть.
6
Для кав'ярні важливо певне обладнання. Мінімум - це кавова машина, кавомолка, вітрина для десертів, холодильник, міксер, посуд. Для кухні знадобиться спеціальне обладнання, воно залежить від того, що ви будете готувати. З персоналу вам знадобиться від 2 до 6 офіціанток, 2-3 бариста, прибиральниця і 1-2 повара, якщо у вас буде власна кухня.
7
Не варто забувати і про рекламу. Ще до відкриття кав'ярні можна почати поширювати буклети, розміщувати в Інтернеті оголошення. Це допоможе залучити клієнтів якомога раніше. Чим більше у вас буде клієнтів, тим швидше ваша кав'ярня окупиться. Середній термін окупності - від півтора років, але за рахунок грамотної рекламної кампанії його можна скоротити до року і навіть більше.