Як зробити свічку з мила. дивитися Як роблять мило.

Сьогодні магазини надають багатий вибір найрізноманітніших предметів. Але набагато приємніше не просто піти і вибрати ту чи іншу дрібницю для дому, але зробити її своїми руками. Тим більше, що не завжди це вимагає серйозних зусиль, - так, зробити свічку з мила, зможе практично кожна людина.
Вам знадобиться
  • - господарське мило;
  • - гніт;
  • - металева миска;
  • - декоративна форма.
Інструкція
1
Візьміть шматок звичайного господарського мила і настругати з нього стружку. Вам потрібно приблизно половина від шматка стандартного розміру. Підготуйте невелику металеву ємність - миску або навіть консервну банку і покладіть туди вийшли «тирса». Заповніть ємність водою так, щоб вона покривала стружку, а потім зробіть водяну баню. Для цього банку або миску помістіть в каструлю з водою так, щоб вона не стосувалася дна, а вода доходила приблизно до її середини.
2
Увімкніть середній вогонь і стежте за процесом розчинення мила. Періодично помішуйте його дерев'яною ложкою або паличкою, щоб реакція йшла швидше. По закінченню вимкніть вогонь, і починайте вливати в ємність оцет. На поверхні з'явиться стеарин - густа маса білого кольору.
3
Зачекайте, поки маса охолоне, і ложкою зберіть весь утворився стеарин. Кілька разів промийте його, а потім оберніть ганчіркою і дочекайтеся повного висихання. Тепер ви можете приступити до безпосереднього процесу виготовлення свічки.
4
Підігрійте стеарин так, щоб він трохи розплавився, і занурте в нього підготовлений гніт. Дайте затвердіти. Повторіть процедуру і знову дайте затвердіти. Продовжуйте виконувати цю послідовність дій, поки не отримаєте свічку необхідного обсягу.
5
Візьміть декоративну форму, якщо хочете отримати нестандартну свічку. Вона може бути зроблена з будь-якого матеріалу - дерева, металу. Просочений стеарином гніт покладіть в ємність так, щоб він припав на її середину, а потім залийте гарячий стеарин. Скоро ваша свічка буде зовсім готова!
6
Спробуйте зробити і зворотну процедуру: виготовте мило з розламаною на шматки стеаринової свічки. Знову скористайтеся водяною банею, але на цей раз в розплавлену масу додайте концентрований розчин пральної соди. Почекайте кілька хвилин, а потім налийте рідину, що утворилася в форму. Коли вона застигне, ви зможете перевірити, наскільки добре виконує свої функції ваше мило.