Як відкрити свій бізнес: з чого почати.

Ви твердо вирішили піти з роботи і відкрити свою справу. Або поки не пішли, але тільки збираєтеся. У вас є дуже велике бажання займатися бізнесом і певний капітал для цих цілей. Як і з чого починати, який перший крок зробити?
Інструкція
1
В основі бізнесу не кілька вищих освіт, чи не MBA, чи не величезний капітал, а дух підприємництва: вміння створити, придумати свіжу ідею або скористатися вже кимось створеної, успішний пошук можливості її реалізації, робота з клієнтами. Власне, це найголовніше, з чого варто почати. Для цього зовсім не обов'язково йти з роботи або мати певний капітал (деякі починають бізнес практично з нуля). Якщо у вас вже є ідея, ви зробили частину роботи з відкриття бізнесу.
2
Кому може придатися ваша ідея? Як її просувати? Відповідь на ці питання знайти не так просто, але й не складно: невелике маркетингове дослідження можна провести у вільний день за допомогою інтернету. Наприклад, ви задумали відкрити інтернет-магазин колготок і нижньої білизни. Введіть в пошуковики Яндекс або Google відповідний запит ("купити колготки", "де знайти недороге білизна") і проаналізуйте хоча б десять сайтів, що пропонують купити ці речі. Які існують цінові категорії в цьому секторі? Які марки колготок і білизни популярні? Як влаштовані сайти інтернет-магазинів? Завдяки цьому ви зможете зрозуміти, що користується найбільшим попитом, які групи людей віддають перевагу ті чи інші речі, як варто чи як не варто створювати сайти під інтернет-магазини.
3
Починайте відразу ж шукати постачальників і клієнтів. На перших можна вийти через той же інтернет, написати лист, обговорити ціни і можливі знижки. З другими трохи складніше: першими клієнтами, швидше за все, будуть ваші знайомі. Декого це може злегка спантеличити, оскільки ми схильні приховувати наші починання від знайомих, якщо не впевнені в їх успішному результаті, а підприємці-початківці дуже часто сумніваються у своєму успіху, що цілком зрозуміло. Варто спробувати побороти своє горе, адже йдеться про вашу справу. Спочатку вам важливий кожен клієнт, ким би він не був. Тому обов'язково розішліть всім повідомлення в соціальних мережах і листи про своє починанні, а краще просто обдзвоните людей. Виготовте візитки і роздавайте їх при зустрічі. Люди повинні бути готові купити вашу продукцію.
4
Для інтернет-магазина дуже важливий сайт, тому першою вашої великої тратою повинен стати саме він. Не варто погоджуватися на недорогі пропозиції від знайомих, які тільки-тільки навчилися створювати сайти для бізнесу, краще скористатися послугами досвідченого фахівця. Як тільки з'явиться сайт, витратьте на контекстну рекламу: вона зазвичай добре привертає клієнтів інтернет-магазинів.
5
Подальшими вашими діями повинні стати реєстрація як індивідуального підприємця і оренда невеликого приміщення для складу. Якщо ви плануєте доставляти білизну і колготки з допомогою кур'єрів, то вам знадобиться найняти для початку одного-двох кур'єрів або укласти договір з кур'єрською службою. Але в перший час можна буде практикувати і "самовивезення" товарів.
6
Окремо варто сказати про оренду приміщення. Для інтернет-магазина зовсім не обов'язково мати приміщення в центрі міста, проте воно все ж не повинно бути занадто далеко, принаймні, нехай поряд буде станція метро. Швидше за все, клієнт вибере ту точку самовивозу, до якої йому менше їхати. Крім того, якщо кур'єрам щоразу доведеться добиратися до клієнта на декількох видах транспорту, вони будуть встигати розвозити менше товарів.