Як відіпрати шкарпетки. Як випрати білі шкарпетки.

Прання шкарпеток - обов'язкова побутова функція, яку рано чи пізно доводиться виконувати чи не кожній людині. Звичайно, з цим завданням може впоратися хімчистка або пральна машина, але з однією-двома парами носок немає сенсу включати машинку-автомат і тим більше йти в хімчистку.
Інструкція
1
Перш ніж вспінювати в тазику пральний порошок або мило, не полінуйтеся поглянути на етикетку. Якщо ви перете бавовняні шкарпетки , використовуйте мило. Якщо шкарпетки виготовлені з вовни, то підійдуть рідкі засоби для прання. А ось синтетику можна прати порошком.
2
Вовняні шкарпетки не можна кип'ятити, періть їх в трохи теплій воді, віджимають грудочкою і сушіть на горизонтальній поверхні. Синтетичні шкарпетки можна прати навіть у холодній воді, але краще не терти їх дуже старанно - втратять вигляд. На етикетці зазвичай є інформація про те, якою повинна бути температура води для прання. Не нехтуйте цими рекомендаціями, адже від води, як і від засобу для прання, залежить, чи збереже виріб форму і якість.
3
Виверніть кожен носок навиворіт, щоб вони краще простягалися. Якщо шкарпетки сильно забруднилися з лицьового боку, то перед пранням залиште їх на пару годин в сухому тазику, натерши господарським або рідким милом. Потім виперіть звичайним способом. Пам'ятайте перше правило прання: білі та кольорові речі перуть окремо.
4
Існує негласна приказка - «Будь білий носок рано чи пізно стає чорним». Щоб не переконуватися зайвий раз в цій простій істині, періть білі шкарпетки та інші білі речі частіше, ніж кольорові. Білі шкарпетки потрібно прати чи не після кожної шкарпетки . Щоб вони зберегли білизну, приготуйте розчин з додаванням борної кислоти з розрахунку не більше 1 столової ложки на 1 літр води. Замочіть білі шкарпетки в тазику з цим розчином протягом 1-2 годин. Після цього ретельно прополощіть їх і виперіть звичайним зручним для вас способом. Буде те прання в машині-автомат або вручну - значення не має.