Як відкрити центр розвитку.

Дитячі освітні центри стають все більш популярними серед молодих батьків. Ці заклади дозволяють виявити здібності у дітей ще в самому ранньому віці і дати правильний напрямок їх розвитку. Щоб почати надавати послуги в даній сфері самостійно, вам знадобиться зібрати воєдино дещо важливих компонентів.
Вам знадобиться
  • - готові методичні розробки
  • - педагоги, які спеціалізуються на ранньому розвитку
  • - адміністратор центру розвитку
  • - приміщення для проведення занять
  • - навчальне обладнання та інвентар
  • - пакет документів, в тому числі ліцензія
Інструкція
1
Знайдіть таку методичну програму, завдяки якій ваш дитячий центр розвитку стане користуватися заслуженою популярністю. Методика, відповідно до якої проводитимуться розвиваючі заняття, повинна бути дійсно ефективною - одного гучного назви не буде достатньо. Згодом можна провести навчання роботі за даною програмою для педагогічного персоналу вашого центру.
2
Підберіть викладачів, спираючись на ті рекомендації, які дадуть найбільш талановитим і мислячим нестандартно педагогам їх колеги. Вдало підібраний навчальний персонал дитячого центру практично безпосередньо визначає ефективність його діяльності. Для організації роботи закладу знадобиться адміністратор, для організації самих розвиваючих занять відповідно до обраної програми - методист.
3
Орендуйте і обладнайте належним чином приміщення, в якому розміститься дитячий освітній центр. Для проведення занять знадобляться наочні посібники, розвиваючі іграшки, аудіотехніка, медіапроектор. Для деяких методичних програм курсів раннього розвитку розроблені спеціалізовані навчальні посібники - непогано буде обзавестися і ними.
4
Підготуйте всі необхідні документи для того щоб пройти обов'язкове ліцензування. Знадобляться відомості про матеріально-технічне та кадрове забезпечення, установча документація, методичні розробки для майбутнього дитячого центру розвитку - плани і програми.
Корисна порада
Щоб курси давали помітний для батьків ефект, потрібно формувати тільки невеликі групи дітей, а в число послуг, що надаються дитячим центром, варто включити також індивідуальні занятія.Помещеніе на початковій стадії можна знімати тільки на ті години, в які проводяться заняття - це дозволить вам істотно заощадити на його оренду.
Центри раннього розвитку з'явилися в Росії зовсім недавно. З кожним роком їх популярність зростає. Пов'язано це не тільки з відсутністю місць у державних дошкільних освітніх установах. Багато батьків віддають перевагу недержавним розвиваючим центрам тому, що вони надають можливість вибору методики навчання, графіка занять, обсягу інформації та т.д.
Інструкція
1
Перед тим як відкрити центр раннього розвитку, визначитеся, чи буде це установа приймати дітей на цілий день або на два-три години. Від цього залежить кількість довідок і дозволів, яке доведеться отримати в різноманітних інстанціях.
2
Для того щоб відкрити центр раннього розвитку, зареєструйтесь як індивідуальний підприємець. Зробити це можна в територіальній інспекції Федеральної податкової служби. У Москві вона знаходиться за адресою Похідний проїзд, володіння 3. За детальною інформацією про графік роботи та необхідних документах зверніться на сайт http://www.nalog.ru/. У рядку «Вид діяльності» вкажіть «Дошкільна освіта (попереднє початкового загальній освіті)».
3
Якщо педагогічна діяльність не передбачає знаходження дитини в центрі раннього розвитку понад три години, якщо за підсумками занять не буде атестації та видачі дипломів, ліцензії отримувати не потрібно. У всіх інших випадках доведеться доводити свою компетентність в Ліцензійну палату, надавши її співробітникам освітні та навчальні програми.
4
Одночасно з отриманням дозволу на індивідуальну підприємницьку діяльність займіться пошуком приміщення. Центр раннього розвитку можна організувати і в квартирі. Але тільки в тому випадку, якщо діти не будуть там перебувати цілий день. Якщо ви плануєте саме такий заклад, вам доведеться отримувати дозволи від Державної санітарно-епідеміологічної служби (СЕС), а також від Державного пожежного нагляду, що входить в структуру МНС.
5
Складіть бізнес-план, в якому пропишіть всі витрати. Включіть туди зарплату педагогів, покупку посібників, меблів, обладнання, витрати на ремонт та оренду приміщення, рекламу.
6
Якщо ви вирішили орендувати нежитлове приміщення, почніть з невеликого метражу. Двох кімнат - одна 10-15 кв.м, інша 20-15 кв.м., буде достатньо. Перша послужить роздягальнею, а друга преднозначена для занять з педагогами.
7
Підготуйте договір на надання послуг, який ви будете укладати з батьками вихованців. Пропишіть в ньому час занять, навчальні програми, додаткові умови і вартість.
8
Закупіть методичні посібники, меблі, іграшки. Не обов'язково витрачати гроші на нові речі. Обдзвоніть розташовані по сусідству дитячі сади. Там можуть зберігатися цілком придатні столи і стільці, які можна придбати дуже недорого. А іграшки зберіть по знайомих, діти яких вже виросли. Так ваш розвиваючий центр виявиться забезпеченим всім необхідним з мінімумом затрат.
9
Подбайте про рекламу центру раннього розвитку. Почніть з звичайних плакатів, розміщених на дошках оголошень в місцях скупчення людей. Краще всього, якщо поруч будуть поліклініки, школи, дитячі сади. Саме там збираються мами з маленькими дітьми, яким буде цікаво вашу пропозицію.