Як навчити правильно тримати олівець.

Багато батьків при навчанні своєї дитини письму стикаються з проблемою, коли дитина неправильно тримає олівець . Через це надалі у нього можуть виникнути проблеми з листом і почерком. Тому необхідно підкоригувати його навички.
Інструкція
1
На думку педагогів, при правильній позиції пальців на листі рука дитини менше втомлюється. Це дуже важливо, тому що при вступі до школи він починає виконувати багато письмових робіт. Тому дуже важливо якомога раніше навчити дитину правильно тримати олівець або ручку. У 2 роки на ці вміння необхідно звернути особливу увагу - тоді цей рефлекс буде формуватися автоматично. Якщо ж маляті вже 4-6 років, то доведеться докласти деяких зусиль, щоб виправити становище.
2
Батьки при покупці рідко звертають увагу на якість олівець їй і ручок, основним критерієм їх вибору є краса. Однак у першу чергу зверніть увагу на форму, товщину і довжину олівець а. Дуже короткі або дуже довгі олівець і і ручки краще не використовувати, найбільш оптимальним вважається довжина в 15 см. Також краще вибрати тригранні олівець і, які «змушують» правильно розташовувати пальці або ж спеціальні насадки.
3
При правильній постановці пальців, олівець повинен лежати на лівій стороні середнього пальця. При цьому вказівний палець притримує олівець зверху, а великий підтримує його з лівого боку. Безіменний і мізинець знаходяться всередині долоні. Від вказівного пальця до кінчика стержня має бути близько 2 см.
4
Періодично виконуйте з малюком вправи, які розвивають моторику рук. Так, дайте завдання дитині брати дрібні предмети кінчиками пальців і складати їх в ємність.
5
Тренуйте пальці на будь-яких предметах: наприклад, викручуйте кришечки від різних тюбиків, наприклад із зубною пастою, спочатку великим, потім вказівним і, в останню чергу, середнім пальцями. Крім того, запропонуйте дитині малювати прості картинки, з'єднуючи точки.
6
Зазвичай діти при листі сильно стискають олівець . При цьому пальці рук дуже швидко втомлюються. Спробуйте зробити з ними вправи на розслаблення. Можна кілька разів стискати і розтискати кулаки. Також можна чергувати лист і малювання пензлями. Коли дитина малює пензликом, то він розслабляє пальці.