Як підготувати грунт у теплиці.

У спеціалізованих магазинах доступні до придбання цільні субстрати, приготовлені для різного виду овочів або декоративних культур, для пророщування розсади, висівання насіння або вирощування дорослих рослин. Якщо немає можливості використовувати покупні суміші, можна приготувати грунт для теплиці власними силами.
Інструкція
1
Восени після збирання врожаю видаліть залишки зелені, а грунт ретельно перекопайте, звільняючи її від коренів колишніх рослин.
2
Для знищення збудників хвороб розведіть хлорне вапно теплою водою в співвідношенні 1:33 і дайте настоятися 3:00. Отриманим розчином дезинфікуйте конструкцію теплиці, обмажте дерев'яні і металеві частини, а так же промийте скла або плівку. Хлорку в порошку внесіть в землю в розрахунку 150г/м2 і рівномірно розподіліть її граблями.
3
Якщо ви вирішили повністю поміняти грунт в теплиці, приготуйте відповідну суміш. Візьміть в рівних частинах торф, перегній, дернову землю і деревна тирса. Можна так само використовувати субстрат з дернової землі та низинного торфу в співвідношенні 1: 3. Оптимальний склад ґрунту для теплиць виглядає так: фосфор 5-10 мг на літр грунту, магній 20-40 мг, азот 40-80 мг і калій 50-100 мг. Для підвищення родючості внесіть відсутні мікроелементи в ґрунтову суміш. Залежно від кислотності грунту додайте в теплицю 300-500 г вапна-пушенки на кожен квадратний метр землі. При використанні грунту довше одного року його необхідно збагатити добривами і розбавити свіжої компостній землею.
4
Навесні в якості біопалива використовуйте гній. Найкраще для цих цілей підходить кінський або овечий, але можна також помістити в теплицю свинячі або коров'ячі відходи. Розподіліть масу товщиною 30 см по всій площі парника і присипте землею на висоту 10-20 см. За допомогою лома виконайте декілька регулярних отворів кроком 1-1,2 м, в кожну лунку влийте відро гарячої води. Під дією тепла гній почне пріти, виділяючи велику кількість тепла і різко підвищуючи температуру повітря в теплиці. Через 10 днів температура встановиться на рівні 35 градусів.
5
Ретельно пролийте грунт теплою водою, сформуйте грядки. За 7-10 днів до висаджування розсади удобрите грунт аміачною селітрою, суперфосфатом або сірчанокислим калієм.