Як подружити кота з кошеням.

Ви піддалися спокусі, і у вашому будинку, де давно проживає кіт, з'явився кошеня. А можливо, малюк придбаний спеціально, з племінними цілями. У кожному разі, мир і спокій у вашому будинку залежить і від вас, і від характеру дорослого кота . Чим спокійніше пройде перша зустріч, тим швидше подружаться ваші вихованці.
Інструкція
1
Не змушуйте дорослого кота спілкуватися з кошеням насильно. У перший день тварин найкраще взагалі не знайомити, а дати час кошеняті звикнути до нової обстановки. Через день-другий, коли він освоїться, а дорослий кіт звикне до його запаху, можна приступати до першого знайомства.
2
Перше знайомство обов'язково має відбутися у вашій присутності. Якщо ви побоюєтеся агресії з боку кота , спочатку дайте їм понюхати через грати. Посадіть кошеня в переноску і покажіть коту. Шипіння дорослої тварини не повинно вас налякати. Якщо кіт не кидається, стрімголов, на переноску з притиснутими вухами і вишкіреними іклами - все в порядку.
3
Другу зустріч можна спробувати влаштувати без перепон. Відкрийте двері в кімнату кошеня. Нехай кіт увійде і обнюхає його миски, лоток, лежанку. Чи не проганяйте дорослого кота з уподобаного місця, якщо раптом він зайняв підстилку або будиночок кошеня.
4
Коли кіт помітить кошеня, уважно стежте за його реакцією. Дорослі коти, як правило, не бачать конкурента на територію в зовсім маленькому побратимі. Навіть якщо кіт не кастрований, він, швидше за все, не нападе першим. Якщо старожил все-таки готується напасти, строго окрікніте його.
5
Навіть якщо друга зустріч пройшла вдало, намагайтеся не залишати вихованців без нагляду в одній кімнаті, а перед відходом замикайте кошеня окремо. Якщо старший продовжує проявляти агресію, вимийте кота і кошеня одним шампунем. Це відіб'є чужий запах і змусить кота на час відволіктися від конкурента. Не робіть цього, якщо ваш дорослий вихованець образливий і злопам'ятний. Крайнім заходом може стати кастрація кота (тільки в тому випадку, якщо він не призначений для розведення).
Зверніть увагу
Якщо кіт племінний, захистіть кошеня жіночої статі від статевих домагань самця. Перша тічка у молодих кішок буває в п'ять-сім місяців, але в'язати її раніше року не рекомендується.
Корисна порада
Не давайте дорослому коту приводів для ревнощів. Він повинен розуміти, що як і раніше тут главний.Не зводите тварин насильно. Нехай вони самі виберуть для себе безпечну відстань.