Як відучити кота дряпати.

У кішок є безліч шкідливих звичок, якими вони найчастіше докучають господарям. І одна з них - це заточка кігтів про вашу улюблену меблі. Коштувати пам'ятати про те, що дряпати для кішки - це також природно, як дихати, тому ні в якому разі не можна забороняти їй робити це. Вашим головним завданням буде направити вихованця від невідповідної поверхні (наприклад, від шкіряних меблів або шпалер) до предмета, спеціально підготовленому для дряпання.
Інструкція
1
Спершу необхідно придбати спеціальне пристосування для дряпання у вигляді стовпа. При виборі когтеточки необхідно звернути увагу на наступне: вона повинна бути покрита щільним і жорстким матеріалом, її висота не повинна перевищувати довжину тіла кішки, в теж час даний пристрій має бути достатньо стійким. Щоб залучити кішку, пограйте з нею поруч із «колоною» (наприклад, потягніть її улюблену іграшку вгору по стовпчику). Ні в якому разі не змушуйте кішку точити кігті насильно, цим ви можете злякати тварину, і воно більше ніколи не підійде до стовпчика.
2
Знайдіть для когтеточки світле і відокремлене місце, де кішка одного разу вже точила свої кігті. Якщо ви вибрали плоску дошку для обточування кігтів, то її можна прикріпити до улюблених меблів вихованця.
3
В тому випадку, якщо когтеточка кішці не сподобалася, і вона все одно псує вашу меблі, то вам доведеться йти на компроміс. Поспостерігайте за тим, які місця вибирає вихованець для точіння кігтів. Кішку може залучати дерево, картон або міцна оббивка. Багато вихованці з величезним задоволенням дряпають будівельну піну і щільний пінопласт. Визначившись зі смаками тваринного, запропонуйте йому шматок такого ж матеріалу. Наприклад, якщо кішка любить дряпати килим в певному місці, то поверх ви можете покласти недорогий килимок, який з плином часу можна поступово перемістити.
4
Постарайтеся якомога частіше заохочувати кішку, якщо вона точить кігті в правильному місці. В її свідомості виробиться асоціація між ласкою і царапанием когтеточки.
5
Крім того всі небажані місця для точки кігтів можна обробити спеціальним спреєм з запахом цитрусових (оцтом або горілкою). Ці запахи будуть відлякувати тварина. Однак проблема в тому, що вони швидко вивітрюються, і вам доведеться регулярно наносити їх заново.
6
Якщо жоден з вищеперелічених способів не підійшов, то ви можете просто підрізати кігті кішки. Це не позбавить її від шкідливої звички, але, принаймні, зробить її кігті менш руйнівними. Якщо ви боїтеся провести цю процедуру самостійно, то можна сходити до ветеринара, який подрежет кігті за мінімальну плату.