Як фотографувати ввечері.

Вечірні зйомки - особливе напрям у фотографії. Складні світлові умови дозволяють зробити фантастичні кадри, але вимагають терпіння, навичок, довгих тренувань і експериментів.
Інструкція
1
Візьміть собі за правило по можливості робити Експовилка. Обов'язково використовуйте штатив, тому фотографувати ввечері часто доводиться на довгих витримках. Щоб уникнути змазування кадру використовуйте дистанційні способи спуску затвора (ІЧ-пульт, тросик) або автоспуск камери. Довгі витримки вимагають великих витрат енергії, стежте за зарядом батареї (краще завжди мати при собі запасний комплект).
2
ГородВечерняя зйомка міста може проводитися на середніх витягах за рахунок ліхтарів і неонових підсвічувань на вулицях. Завчасно виберете ракурс і точку зйомки, щоб при настанні сутінків зосередиться виключно на грі і злитті природного і штучного світла. Заміряючи експозицію, уникайте присутності точкових джерел світла в зоні виміру, це може призвести до недоекспозиція. Підсвічування будівель і пам'ятників дозволяє робити дуже ефектні знімки. При визначенні значень витримки і діафрагми робіть поправку на природу об'єкта. Точкове не може врахувати, наприклад, що стіни знімається будівлі білі, або що пам'ятник відлитий з темного металу.
3
Парк розваг, фейерверкВ парку атракціонів достатньо освітлення, тому зйомка ввечері цілком може проводитися з рук. При нестачі світла використовуйте зовнішній спалах середньої потужності в заполняющем режимі. Для фотографування загальних планів, а також при зйомці феєрверків використовуйте штатив і ширококутний об'єктив. У перервах між залпами салюту прикривайте об'єктив рукою. Якщо є можливість ввести в кадр з феєрверком якої-небудь підсвічений об'єкт (пам'ятник, шпиль будівлі), обов'язково зробіть це. Таким чином ви поліпшите відчуття простору на картинці.
4
ЗакатКадри заходу знімаються зазвичай за допомогою довгофокусних об'єктивів. Ракурс для зйомки ввечері виберіть днем по світлому неба. Хмари і серпанок, розсіюючи сонячне світло, роблять його м'яким і дають можливість включити сонячний диск в кадр. Якщо небо світле, найкращі силуетні сюжети виходять в перші 10-15 хвилин після заходу. Не пропустіть момент. Замір експозиції виробляєте по ділянках неба середньої яскравості. Після заходу експозамер робіть поблизу горизонту. Знімаючи силует, переконайтеся, що він розташовується на досить яскравому тлі і не зливається з темними деталями навколишнього ландшафту.