Як почати своє виробництво.

Територія виробничого підприємства може розкинутися на сотні метрів - великі заводи мають складну розгалужену інфраструктуру. Але далеко не всі вони замислювалися в подібному вигляді спочатку - велике виробництво часто виростає всього з одного невеликого цеху. Щоб просто почати виробляти що-небудь, потрібно кілька обов'язкових компонентів, а умови другорядні вже можуть варіюватися залежно від роду виробленої продукції.
Вам знадобиться
  • 1. Виробнича база (що включає в себе складські приміщення)
  • 2. Обладнання
  • 3. Технологія виробництва
  • 4. Сировина і міцні ділові зв'язки з його постачальниками
  • 5. Робочий персонал
  • 6. Дозвільна та установча документація
Інструкція
1
Підшукайте місце, де буде розташовуватися ваша виробнича база. Одним цеховим приміщенням справа тут не обмежиться - практично для будь виробленої вами готової продукції буде потрібно склад, він же знадобиться, швидше за все, для зберігання сировини. Щоб уникнути різного роду непередбачених ситуацій, що впливають на процес виробництва, краще завжди мати невеликий запас складських потужностей.
2
Закупіть комплект устаткування - технічне оснащення необхідно для організації виробництва в будь-якому випадку, навіть якщо мова йде про товари ручної роботи. Для багатьох засобів виробництва є вже розроблена технологія, яка «надається» постачальниками до закуповується у них обладнанню. Виходячи з неї, потрібно вирахувати, якого і скільки сировини вимагатиметься кожен місяць для виконання орієнтовного плану виробництва.
3
Підберіть робочий персонал, який буде обслуговувати ваше підприємство - іноді краще організувати роботу в кілька змін. Здійснювати управління виробництвом на початковій стадії може сам господар, інженерно-технічних фахівців в штаті мати бажано, але не обов'язково. А ось без бухгалтера обійтися буде складно, цю ділянку роботи краще відразу довірити професіоналу.
4
Почніть пошук клієнтів, завчасно продумуючи стратегію продажів у вашій новій фірмі. Вести роботу в цьому напрямку можна і потрібно ще до того, як ви пройдете всі етапи організації виробництва. Зразки продукції, близької до тієї, яку скоро почнете виробляти ви, можна дістати у постачальників устаткування.
Корисна порада
Підтвердженням високої якості виробленої вами продукції може служити сертифікат на відповідність ГОСТу - його можна при бажанні отримати в одному з центрів сертіфікаціі.Помніте, що для функціонування виробничої бази знадобляться спеціальні інженерні комунікації, що дозволяють споживати велику кількість енергоресурсів.