Як правильно обрізати троянди.

Обрізку троянд виробляють для формування куща, з метою поліпшення цвітіння у рослин горщиків, а також при настанні холодів, якщо троянди виростають у відкритому грунті. Як же правильно провести обрізання троянд?
Вам знадобиться
  • Гострий секатор або ніж.
Інструкція
1
Очі (ростові нирки) - розташовуються в пазухах листків. Після того, як опаде листя, ці нирки добре помітні. Обрізку троянд проводьте якомога ближче до такої почке.Пользуйтесь тільки гострим секатором або ножем. Рваний, нерівний зріз може привести до загибелі стебла. Зріз повинен не перевищувати півсантиметра від нирки і бути злегка нахиленим від неї. Недотримання цих правил може призвести до загибелі втечі.
2
Обрізку ведіть до здорової тканини. Якщо серцевина стебла має бурий нездоровий колір, обріжте його до білого здорового среза.Обрезайте на нирку, яка розташовується на зовнішній стороні гілки, з метою - не затінювати центральну частину кущовий крони.
3
На кущі залишайте 4-5 сильних пагонів, які мають нормальний розвиток і середнє зростання. На кожному такому пагоні залишають 3 - 6 очок, на пагонах з помірною силою росту залишають 4-5 очок, а на слабких - 2-3 глазка.У сильних рослин троянд часто буває, що після обрізки з однієї нирки починають виростати два або три втечі . Якомога раніше видаліть непотрібні пагони, залишивши тільки один.
4
Обов'язково обрізайте повністю всі хворі і відмерлі пагони до рівня грунту або до початку здорової тканини. Спалюйте заражені частини пагонів, щоб не дати поширюватися хвороби.
5
Намагайтеся підтримувати достатній інтервал між стеблами, щоб не порушувати повітропроникність крони і доступ світла до листя. Це допоможе знизити ймовірність розвитку різних хвороб.
6
У кучерявих сортів троянд вирізують тільки зайві і засохлі гілки. Обрізку карликових сортів троянд краще проводити навесні, на 3-5 вічка.
7
Весняну обрізку краще проводити на початку березня, коли спадають сильні мо троянди і ростові бруньки набухають, в середині потужних стебел. Після обрізки кущі троянд мульчують перепрілим гноєм. Така процедура стимулює появу сильних побегов.Летняя обрізка полягає у видаленні суцвіть або квіток і триває всі літні месяци.Осенняя обрізка проводиться в листопаді, перед укриттям троянд на зиму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4M0vr2ATCUQ