Як прибрати плоскостопість. Як робити масаж при плоскостопості.

плоскостопість називають уплощение зводу стопи, захворювання може не проявляти себе тривалий час. Але здатне викликати больові відчуття в ногах і попереку при бігу або тривалої ходьбі.
Інструкція
1
Якщо ви вважаєте, що у вас плоскостопість, зверніться до ортопеда. Саме він визначить ступінь дефекту і ті способи, які підходять для лікування вашої стопи. Найчастіше використовують традиційний метод, який включає в себе масаж, ножні ванни, ЛФК та електрофорез.
2
Перед сном приготуйте ванночку для ніг. Розчиніть у гарячій воді трохи морської солі або хвойного екстракту. Непогано проводити процедуру, використовуючи настій ромашки. Тримайте ноги у воді приблизно чверть години. Після цього облийте їх холодною водою. Ножні ванночки прекрасно знімають втому і розслаблюють м'язи.
3
Займіться масажем ніг. Спочатку просто погладжуйте стопи. Потім з силою розминайте весь простір від п'яти до пальців. Особливу увагу зверніть на внутрішній і на зовнішній край стопи. Розминати стопи можна навіть кулаком. Головне, щоб навантаження було відчутна.
4
Пройдіть курс фізіотерапії. Вона включає в себе такі процедури, як електрофорез і парафінозакерітовие аплікації. Це допоможе поліпшити кровообіг і стан склепіння стопи.
5
Підберіть зручне взуття. Уникайте каблука вище 4-5 сантиметрів. Використовуйте спеціальні устілки-супінатори. Придбати їх можна в аптеці.
6
Щодня робіть спеціальні фізичні вправи для стоп. Ось деякі з ніх.Сідя на стільці, обома стопами піднімайте м'яч. Пальцями ніг захопіть і підійміть олівець. Пальцями ніг підтягніть до себе тонкий килимок. Початкове положення - стоячи на носках, встаньте на зовнішній край стопи, потім знову встаньте на шкарпетки. Кожна вправа виконуйте по 8 - 12 разів, босоніж.
7
При розвитку плоскостопості, коли традиційні методи стають безсилі, показано хірургічне лікування. Врахуйте, що після подібних операцій відновлення стопи проходить досить важко і вимагає довгого періоду. Тому не запускайте ваш дефект до третього ступеня.