Як прибрати шум вентиляторів.

Якщо ваш системний блок сильно шумить , значить необхідно почистити вентилятори. Іноді допомагає зниження швидкості обертання кулерів, але цю процедуру необхідно виконувати вкрай акуратно.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і зніміть кришки з системного блоку. Знайдіть потрібний вам вентилятор. Відкріпите його від устаткування. Зазвичай для цього потрібно відкрутити кілька шурупів. Від'єднайте кабель живлення, що йде до материнської плати або пристрою, на яке встановлений вентилятор.
2
Тепер змочіть ватний диск в слабкому спиртовому розчині (можна використовувати одеколон). Акуратно протріть лопаті кулера. Досягніть повного очищення вентилятора від пилу. Тепер підключіть кабель живлення та увімкніть комп'ютер. Перевірте рівень шуму, видаваного вентилятором.
3
Якщо ця деталь і раніше сильно шумить , знову відключіть його від комп'ютера. Зніміть наклейку, розташовану на верхній частині кулера. Якщо під нею виявилася пластмасова кришка, то зніміть її. Тепер витягніть гумове кільце і пластмасову шайбу з осі обертання. Зніміть лопаті з цієї осі.
4
Акуратно змастіть вісь обертання і нанесіть невелику кількість мастила в отвір. Зберіть кулер і підключіть його до комп'ютера, надійно закріпивши пристрій.
5
Якщо ж ви маєте справу з нерозбірним вентилятором, то після зняття наклейки просто нанесіть невелику кількість мастила в отвір. Встановіть кулер назад.
6
Якщо після пророблених процедур вентилятор все ще занадто сильно шумить , встановіть програму SpeedFan. Запустіть її і вивчіть показники датчиків. Якщо температура пристрою, до якого підключений гучний вентилятор, коливається нижче допустимої норми, то понизьте швидкість обертання лопатей кулера. Для цього кілька разів натисніть кнопку «Вниз».
7
Тепер запустіть додаток, що вимагає активної роботи обладнання, на якому встановлений даний вентилятор. Приблизно через 20 хвилин скрутіть додаток і переконайтеся в тому, що температура не перевищує допустимих показників.