Як запатентувати ідею.

Ви коли-небудь думали про те, що робити в тому випадку, якщо вам в голову прийшла вдала думка? Настільки вдала, що ви самі прекрасно розуміє, наскільки вигідним для вас може бути її реалізація.Но, як це часто буває, ідея з'явилася, а зайнятися її втіленням у вас зараз немає часу або можливостей. При цьому ви прекрасно розумієте, що якщо зараз ви не «застовпити» її за собою, то можете її назавжди втратити, її можуть перехопити, або - вона прийде в голову комусь іншому. Що ж робити в такому випадку? Прочитайте цю статтю, і дізнайтеся, як зробити свою ідею своєю власністю.
Інструкція
1
Отже, вас відвідало осяяння, ідея прийшла. Чи можна її запатентувати? Ні. Цивільний кодекс РФ не дає такої можливості - ідея це щось ефемерне, що не підпадає ні під яку категорію або классіфікацію.Но ви, все ж, хочете «захистити» свою ідею, заявити на неї свої права. Це можна зробити в тому випадку, якщо ідея вже отримала «матеріальне», відчутне воплощеніе.Для початку, потрібно визначитися, до якого типу ідей відноситься ваша ідея. Розглянемо два основних типи ідей.Первий: ідеї, пов'язані з культурою і мистецтвом, естетичного чи інформаційного характеру. В цьому випадку, ви можете опублікувати своє літературний або музичний твір, наукову статтю і закріпити свій «інтелектуальний продукт» за собою авторським правом - надрукувати на сторінках друкованих видань. Таким чином, факт публікації, вже доводитиме приналежність даної ідеї вам.Второй тип: ідеї, пов'язані з винахідництвом, в тому числі промисловим і технічним. Ось в цьому випадку, щоб захистити свою ідею, потрібно зробити декілька практичних шагов.Сначала визначимо, що таке, власне, патент. Патент - це документ, який засвідчує і закріплює за вами авторство і ваше виключне право на власне ізобретеніе.А це значить, що ідею потрібно з мислеформи перевести в розряд матеріального об'єкта - промисловий зразок, модель.
2
Отже, ви виготовляєте модель або зразок вашого винаходу. Потім, вже на цей зразок, який можна помацати руками і всебічно вивчити, ви оформляєте патент.Также, як варіант, ви можете запатентувати «технічну сутність» свого винаходу, це може бути послідовність кроків впливу на матеріальні об'єкти, і, знову ж, з допомогою матеріальних інструментів (засобів). Розробку такого роду, а саме ідею, що має виражену конкретну технічну форму, можна патентовать.Помніте, що є одна фішка, яка повинна обов'язково дотримуватися: це рішення (послідовність) повинно бути дійсно оригінальним, і його технічне рішення не повинно бути вже відомим в даний час.
3
Якщо у вас є сумніви з приводу того, чи зможете ви самостійно впоратися з усіма завданнями, які ставить перед вами необхідність запатентувати свою ідею, то ви можете звернутися за допомогою до профессионалу.Профессионал в цій сфері називається патентний повірений. За вашим дорученням патентний повірений буде замість вас вести всі справи з отримання патенту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FqmeyE4dOGA
Зверніть увагу
В РФ патенти видаються лише державними установами. Перш, ніж робити кроки в цьому напрямку, сходіть на сайти Роспатенту і Союзпатент - там дуже багато корисної інформації, а також є можливість задати питання спеціалісту.
Корисна порада
Пам'ятайте, буде краще, якщо вам вдасться весь процес виготовлення зразка/моделі/винаходи тримати в таємниці, без присутності зайвих очей і вух.
Інтелектуальну власність у нашій країні охороняє патент. Даний документ закріплює авторське право винахідника промислового зразка або корисної моделі та пріоритет його/її використання. Отримання патенту - справа не найпростіше, тому, навіть звертаючись до фахівців, бажано знати всі щаблі цього процесу.
Інструкція
1
Зберіть документацію, що представляє зразок патентується вами інтелектуальної власності. Це може бути корисна модель (тобто сукупність технічних характеристик свого продукту) або промисловий зразок (художньо-конструкторське рішення або, кажучи сучасною мовою, дизайн). До того й іншого пред'являються загальні вимоги: новизна і оригінальність. Чи володіє ваш винахід даними якостями, визначатиме патентна комісія.
2
Подайте заявку до виконавчого органу з інтелектуальної власності. У Росії такими документами відає Федеральна служба з інтелектуальної власності, патентам і товарним знакам (Роспатент). До заяви додайте комплект зображень промислового зразка, що дає повне уявлення про його оформленні, або креслення корисної моделі.
3
Заявка пройде дві стадії обробки: формальну (на правильність оформлення документів) і по суті. На другому етапі експерти перевірять, наскільки оригінальним є наданий вами зразок, не випускають чи конкуруючі підприємства щось схоже по ряду ознак.
4
Якщо вам не хочеться самостійно йти по тернистому шляху спілкування зі службовцями Роспатенту, можна звернутися в одне з численних агентств, що надають послуги патентного повіреного. Фахівці проведуть аналіз ринку і з'ясують, чи не випускаються чи аналогічні продукти іншими компаніями, наскільки новим і оригінальним є ваш зразок. Це дозволить заощадити час і сили, не подаючи заявку на патентування явно невідповідні під вимоги Роспатенту продукту. Крім того, патентні повірені обіцяють сприяння в подачі заявки та документів, що описують вашу модель або зразок. Зрозуміло, послуги агентств небезкоштовно.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що сам по собі патент не захищає вас від несанкціонованого використання вашого продукту. Але маючи на руках документ, що підтверджує ваше авторство і право пріоритетного використання моделі або зразка промислового дизайну, ви зможете захистити свої інтереси в суді.