Як виміряти вологість у приміщенні.

Питання визначення вологості повітря повинен хвилювати не тільки фізиків чи синоптиків, але і звичайних людей, особливо в тому випадку, якщо людина більшу частину дня проводить в приміщенні . Адже занадто висока вологість негативно впливає на здоров'я. Саме тому вологість необхідно постійно вимірювати і контролювати.
Інструкція
1
ГігрометрПрінціп дії даного пристрою полягає у визначенні ступеня впливу вологості на спеціальну матерію. Наприклад, власний гігрометр використовує особливість волосся - міняти довжину під впливом вологості. Також існує ще один різновид гігрометра, який використовує органічну плівку. Проте варто пам'ятати про те, що дані пристрої менш точні, в порівнянні з психрометрами. Але в зимову пору року гігрометр - це основний прилад, за допомогою якого можна отримати точні дані про вологість повітря. Крім того, існує ще кілька видів таких приладів: конденсаційний, керамічний, ваговий, електролітичний.
2
Психрометр Використовуючи даний пристрій, ви отримаєте максимально точний результат (відхилення гігрометра - приблизно 5%). Психрометр складається з двох частин - сухого і вологого термодатчика. Вологість одного з датчиків досягається за рахунок того, що він знаходиться в мокрій бавовняної тканини. З плином часу волога випаровується і тим самим охолоджує термометр. Одночасно з цим інший датчик вимірює точну температуру в приміщенні . В результаті отримані дані передаються в спеціальний мікропроцесор, який визначає точну вологість повітря.
3
Проте буває, що таких пристроїв під рукою просто немає. У такому випадку ви можете отримати тільки приблизне значення вологості за допомогою наступного способу. Налив холодної води в невеликий стакан, поставте його в холодильник на 2-3 години (вода повинна охолонути до 3-5 градусів). Потім поставте склянку в ту кімнату, в якій необхідно виміряти вологість (пам'ятайте про те, що він повинен знаходитися якомога далі від опалювальних приладів). Далі протягом 5 хвилин уважно спостерігайте за поверхнею скла: - якщо на стінках склянки утворилися струмочки, то це говорить про високої вологості в приміщенні ; - якщо поверхня залишилася запітнілій, то в приміщенні нормальна вологість; - якщо стінки через 5 хвилин висохли, то це означає, що повітря в приміщенні дуже сухе.
Зверніть увагу
Повний цикл разових вимірювань температур і вологості повітря і швидкості руху повітря в одному приміщенні повинен виконуватися по можливості одночасно в різних рівнях будівлі, не менш ніж три рази в робочий час, в інтервали часу 7-8, 11-13 і 16-17 годин. 3.2.5. Показники мікроклімату в приміщеннях слід вимірювати приладами, відповідними вимогам державних стандартів, які пройшли реєстрацію і мають сертифікат Росстандарта.
Корисна порада
Вимірювання вологості в приміщеннях. Особливість завдання - відстежити зміни відносної вологості при використанні кліматичних приладів: кондиціонерів, зволожувачів повітря і т.п. з метою оцінки ефективності їх використання і установки оптимальних режимів їх експлуатації. Рішення: Для вирішення цього завдання знадобиться прилад, що вміє не тільки вимірювати вологість і супутні параметри (температура повітря, точка роси, температура вологого термометра) ...