Як пофарбувати светр.

Ви дбайливо і довго носили свій светр , але з плином часу після численних прань він втратив свій природний колір. Для того щоб повернути речі її колишню зовнішню привабливість, ви можете скористатися промисловими барвниками для тканини. Домогтися яскравого і стійкого кольору свого светр а ви зможете навіть в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - барвник;
  • - ваги;
  • - сіль;
  • - оцет;
  • - порошок «Персоль»;
  • - великі рушники для віджиму.
Інструкція
1
Оберіть барвник, який можна застосовувати на такий пряжі або трикотажі, як у вас на светр е. Промислові барвники підійдуть вам, якщо ваш светр зроблений з вовни або бавовняних ниток. Уважно прочитайте інструкцію по фарбуванню готового виробу. Проконсультуйтеся з продавцем барвників, що він вам допоможе порекомендувати, виходячи з вашого матеріалу.
2
Перегляньте уважно светр перед фарбуванням, вийміть все з кишень, відріжте гудзики і обробку (якщо все це присутнє на светр е). Якщо ви хочете добитися максимально яскравого кольору, спочатку потрібно знебарвити тканину. Розчиніть у відрі гарячої води порошок «Персоль», опустіть туди светр і дайте покипіти воді хвилин 30. Якщо відбулося неповне знебарвлення ниток, процедуру можна повторити, додавши ще порошку.
3
Зважте сухий светр . Зазвичай в інструкції вказується, на яку вагу вироби розраховано дана кількість порошку. Якщо ви хочете, щоб колір був більш насичений, додайте ще трохи барвника понад норму. Використовуючи інструкцію, додайте барвник у воду, опустіть в неї светр і доведіть воду до кипіння. Час від часу перевертайте светр . Слідкуйте за тим, щоб виріб був повністю занурене у воду.
4
Через 15-20 хвилин витягніть светр з води і додайте в неї розчин солі, в приблизною пропорції 50 грамів солі на 2 літри води. Прокип'ятіть виріб ще 15 хвилин, постійно його перевертаючи. Зніміть каструлю з вогню і залиште светр остигати у воді.
5
Дістаньте светр і дайте воді стекти. Потім прополощіть його в теплій воді, поки вона не стане зовсім прозорою. Після додайте в холодну воду 2 ч.л. столового оцту і прополощіть светр ще раз. Ця процедура дозволить закріпити колір виробу. Відіжміть светр , затиснувши його між двома рушниками або шматками щільної тканини. Сушіть светр , виклавши його на рушник на горизонтальну поверхню при кімнатній температурі, далеко від сонця.
Зверніть увагу
Спробуйте пофарбувати для проби невеликий клаптик такої ж пряжі, щоб оцінити результат.
Корисна порада
Проконсультуйтеся з продавцями барвників, щоб підібрати оптимальний для вашого светри.