Як розпізнати тромб. Як виявити наявність тромбів.

Тромбофлебит - серйозне захворювання, що нерідко призводить до небезпечних ускладнень. Якщо ви підозрюєте у себе тромб, зволікати не можна, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Розпізнають тромб по ряду ознак.
Інструкція
1
Освіта тромбу, або тромбофлебіт, відбувається внаслідок запалення вен. Найчастіше тромби утворюються в поверхневих і підшкірних венах, і це супроводжується неприємними симптомами захворювання. Тромбоз глибоких вен більш небезпечний і іноді протікає без явних ознак.
2
Огляньте ноги і руки. Найчастіше освіту тромбів відбувається в венах нижніх кінцівок. Тривожні симптоми - біль, почервоніння, ущільнення в області вени. При сильному запаленні може піднятися температура на локальній ділянці тіла. Негайно зверніться до лікаря, якщо помітили ці ознаки.
3
При денному світлі зверніть увагу на стан шкірних покривів ніг. Синюшний колір ділянки кінцівок і набряк може говорити про наявність закупорки судини. При тромбозі глибоких вен нога може не боліти, але у хворого з'являється загальне нездужання, слабкість, підвищення температури тіла.
4
Своєчасно показуйтесь лікаря-флеболога, якщо у вас варикозна хвороба. Лікар може визначити ледь почалося запалення вени і призначити лікування, яке попереджає утворення тромбу. На огляді доктор визначає тромб за спеціальними тестами. Наприклад, ознака Гоманса проявляється в больових відчуттях при тильному згинанні стоп.
5
Пройдіть всі додаткові обстеження, на які направив лікар. Найчастіше призначають ультразвукове дослідження. Є й більш сучасні методи - флебографія і плетизмография. Прибрам високої чутливості допоможуть визначити не тільки тромб, а й найменші порушення кровотоку і дефекти заповнення судин кров'ю.
6
Не забувайте про небезпечні ускладненнях, які може викликати тромб, рухаючись вгору по тілу. Найбільш небезпечні з них - тромбоемболія легеневої артерії і сепсис (зараження крові) - можуть привести до летального результату. Тому виконуйте всі призначення лікаря, дотримуйтесь вказаний режим і уважно ставитеся до лікування.